Antalya ve mekân illerde KPSS heyecanı başladı

Antalya ve kasaba illerde Istimara, Güzel ve Okus Pokus Merkezince (ÖSYM) 31 Orak Ayı 2022’de düzenlenen oturumları fek edilen 2022- KPSS Lisans Genel Kabiliyet-Umumi Hars Sınavı başladı.

Adaylar, saat 10.00’birlikte başlayan sınavlar amacıyla er saatlerde sınav salonlarına geldi.

Sınava antre belgeleri ve kimlikleri kontrol edilerek salonlara alınan adayların çanta, şapka, saat, cüzdan kabil aksesuarlar, cep telefonu, anahtarlık, kablosuz iletişim sağlayıcı cihazlar, kulaklık, kolye, hızma, kelepçe, yüzük oyunu, broş, pencere ve mızrap muhtevalı eşyalar, elektronik-mekanik cihazlar, müsvedde kağıt, defter, ders notu, kitap, sözlük, yıllık, gazete ve bire bir yayınlar ile liste, pergel, zaviye ölçer ve ayrımsız araçları yanlarında bulundurmalarına izin verilmedi.

Akdeniz Üniversitesi Literatür Fakültesi’ne kapının kapanmasından sonra koşarak vasıl tıpkısı kadın namzet, fakülte yetkililerinin saatin mecmu 10.00 olduğunu ayırt etmeleri üzerine bap açılarak hatır alındı.

Bir birçok dakika sonra gelen ayrımsız bambaşka avrat namzet de binaya giremedi.

Isparta’da ise Süleyman Demirel Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde sınava geç kalan tıpkısı karı aday gözyaşlarını tutamadı.

Sınav yetkililerine “Otobüsten inerken kimliğimi düşürmüşüm. E-devletten kimlik belgesi çıkartmak üzere kırtasiyeye gittim. Kânunuevvel esbak.” diyerek durumunu anlatan kadın aday, sınav giriş saatinin geçtiği gerekçesiyle binaya alınmadı.

Adaylara, 120 sorudan oluşan umumi kabiliyet ve genel firez testleri amacıyla 130 dakika müddet verildi.

Muğla ve Burdur’bile da oturum başladı.

Share: