Aksaray evcil haberleri… Zafer Partisi Aksaray İl Başkanı Karakulak Karaüzüm İstifa Etti

EKSIKSIZLIK SAYGINLIK ATALAY

Yengi Partisi Aksaray İl Başkanı Ulak Karaüzüm, toplumun inancıyla saraka ettiği gerekçesiyle görevden uzaklaştırılan eski İl Cahillik Kolları Başkanı Emrah Dağtekin’in genel başkana mail siper yapılmasına aksülamel göstererek devlet yöneticileriyle birlikte ricat etti.

Utku Partisi Aksaray İl Başkanı Resul Karaüzüm, ülke yöneticileriyle birlikte düzenlediği matbuat toplantısında istifasını açıkladı. Karaüzüm, istifasının gerekçesiyle ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Kestirmece 6 kamer geçmiş çıktığımız bu yolda bütün mazlumun birlikte zalimin karşısında olmaya çalıştık. Aksaray halkının çıkarlarını, menfaatlerini korumaya, Aksaray halkının ve Türk milletinin, Türk gençliğinin çıkarlarına engelleme edenlere, bunlara alın milletin malına çökmeye çalışanlara karşı bir politik uğraş açtık. Geldiğimiz noktada tıpkısı defa ayrımına geldik. Bu posta ayrımı Aksaray’da daha başlangıçta bu masadan benim bilgim dışında densiz hangi idüğü belgisiz bir izah özne, benim tarafımdan atanmayan ve esasen benim tarafımdan istenmediğini söylediğim elan sonradan genel forma yoluyla görevden alınan bire bir şahıs vardı. Emrah Dağtekin, bu hempa burada 2 şeye açkı uzattı. Birincisi toplumun inanç yapısına, yani Allah inancına, ikincisi Türk milletinin ortak değeri olan Mustafa Eksiksizlik Atatürk’e vesile uzattı. Ben her şeyden önce, siyasetten önceki şahsiyeti olan ayrımsız adamım ve ekibimle yola çıktık. Tamam, larpadak bir değişmeyen oldu. Ancak kararımdan ortalık nadim değilim.”

CHP’Lİ VEKİLİN SÖZLERİ İLE PARTİSİNİ ELEŞTİRDİ

Benim 2 şiarım var ego önceki Tanrı’ın kuluyum. Sonraları Mustafa Kemal’in askeriyim. Bu tek şekilde bozulmaz. Buna alın nerede tıpkısı sorun görürsem mücadeleden de katiyen izansız durmam. Mesela sabık hafta Cumhuriyet Altını Umum Partisi’nin bire bir mebus Aksaray’a geldi ve tıpkı basın açıklaması yaptı. Burada dedi kim, ‘efsanevi besicisi’ dedi. Deminden ego da güldüm. Besici deyince hayvan beslediği beliğ. Amma hayvandan bambaşka şeylerin da beslenebileceğini evet siyasal hayatımda görmüş oldum. Sayın nazır muhik daha çok.

“MİLLETİN İNANCUYLA DOLMA GÇENLERE KALMIŞSA VAY HALİMİZE”

Bu arkadaşı Aksaray tanır. Ben Aksaray’da yaşıyorum. Aksaray halkının yüzüne bakıyorum. Aksaray’dan sorumluyum. Banko Aksaray ile ilişik ne varsa pekâlâ ayrımsız yolsuzluk, utanmazlık ayrımsız ülkü varsa bunun karşısında olacağımı her devir ifade ettim. Deminden bu arkadaşın geçmişi bellidir. Tığ bu arkadaşa benim meselem şahıslar değil, kişisel benzeri meselemde namevcut olamazda. Elhak benim için benzeri sinek vızıltısı amma şurası söylemeye çalışıyorum. Gelmek istediğim burada 2 ay geçmiş görevden alınan kişinin yeniden Galebe Partisi Umumi Başkanı’nın mail koruması olması ve kongremizin hareketli yayınlanmasından sonra Aksaray’da bununla ait bana tıpkı sürü reaksiyon geliyor. Tıpkı toprak başkanı gözden çıkarılmış neden? Hakeza aynı format var. 2 sana karşın oluyor. 3 yani bu yâren tıpkı düzen bağı içerisinde çalışacaktı, memleket disiplini içerisinde çalışmadı. Biz kendisine aklık bir hanay yaşaması için vesile verdik. Ama bu naçiz benim verdiğim parayla aldığı otobüs bileti ile gidip arkamdan ameliyat çekmeye kalkmışlar. Eğer Yengi Partisi Umumi Başkanı’nı yüklenmek bunlara kalmışsa bu kendisine Tengrici diyenlere toplumun, milletin inancıyla orostopolluk geçenlere kalmışsa vay halimize.

Ego bu konuyu herhangi bir platformda partinin değme kademesinde dile getirmeye çalıştım. Genel başkan yardımcılarına, genel sekretere ve genel başkanın kendisine bunu açıklama etmeye çalıştım. Umumi Başbuğ ‘bu benim zatî takdirimdir’ demiştir. Ben bu konuyla ilişik Aksaray’da tepki olduğunu söylediğimde üstelik ‘Aksaray’daki tepki dediğin nedir? 2 devam gazeteci’ demiştir. Ego dahi bunun karşısında acziyet gösterecek hem toplumun uğrunda yalçın duruşumu bozacak hem oğlum Alper Tunga, kızım Umay’ın babası olan Haberci Karaüzüm kendisine dal eğecek, dayak uğruna kazanç için ön mutluluk uğruna duruşunu bozacak ayrımsız kayırıcı değilim. Siyasetle var olmadım.”

Share: