Akıbet dakika marifet: Manisa’da müteselsil kaza: 24 dertli

Manisa’dahi zincirleme ilçe: 24 gaileli

Manisa’dahi sâri otobüsü, işçi servisi minibüs ve otomobillerin karıştığı kazada 24 dirilik yaralandı

MANİSA – Manisa’birlikte sâri otobüsü, iştirakçi servisi, minibüs ve otomobillerin karıştığı kazada adeta fert pazarı yaşandı. 24 yaralının ambulanslarla değişik hastanelere kaldırılırken ara sıra yaralıların dahi zat imkanlarıyla hastanelere gittiği öğrenildi.

Manisa’nın Şehzadeler ilçesi Çobanisa Mahallesinde Manisa- Turgutlu karayolunun Turgutlu istikametinde saat 16.50 sıralarında ayrımsız aracın yanlış sollama yapması sonucu M.E.T. idaresindeki 01 ABV 255 plakalı minübüs önüne güzeşte araca çarpmamak amacıyla anide fren yapınca İzmir’den Adıyaman’a akilane cereyan halinde olan A.K. idaresindeki 02 AU 728 plakalı muvakkat otobüsü minübüse ve yanındaki 35 GC 7216 plakalı otomobile çarptı. Muvakkat otobüsünün arkasından gelen M.K. İdaresindeki 45 J 6982 plakalı iştirakçi servisi bile otobüse çarparak durabildi. Ilçe sonrası adeta fert pazarı yaşanırken sâri otobüsü, işçi servisi ve minibüste kâin yaralılar kendilerini araçlardan dışarı atarak kat kenarında birbirlerini avuntu etmeye çalıştı. Kazanın meydana gelmesinin ardından görüngü adına çokça sayıda ambulans, itfaiye ekibi, açıkgöz ve emniyet ekibi atıf edildi. Yaralılar ambulanslarla Manisa merkezdeki Şehzadeler ve Yunusemre ilçeleri ile Turgutlu ilçesindeki hastanelere sevk edilirken gâh yaralılar de kişi imkanlarıyla hastanelere ulaştı.

Aynı işçi ikinci öğün kazaya yakalandı

Daha ilk birlikte yine Manisa-Turgutlu amacında işçi servisinde kazaya yakalanan ve yaşadığı travmayı atlatamadığını tamlayan çorlu bir karı iştirakçi bile fenomen yerine gelen eşiyle alay malay hastanenin yolunu tuttu. Kazayla ilgili çalışma başlatılırken mufassal müddet trafiğe merbut artan ve tahminî 5 kilometrelik açkı kuyruğunun oluştuğu yolda uyanık ve trafik ekipleri gidiş geliş akışını kontrollü namına vermeye başladı.

Share: