Akedaş’tan hizmet tamirat çalışması

Adıyaman ve Kahramanmaraş’ta zindelik tevzi hizmeti veren Akedaş Ruh Tevzi A.Ş, tüketicilerine kesintisiz erke sunmak namına planlı bakım tamirat çalışmalarını kül hızıyla sürdürüyor.

Sorumluluk sahası olan Adıyaman ve Kahramanmaraş illerinde nitelikli ve kesintisiz erke sağlayan Akedaş Faaliyet Tevzi A.Ş., bu çerçevede gerçekleştirilen planlamalar doğrultusunda OG ve AG enerji nakil hatları ile trafolarda bakım onarım çalışmalarına devam ediyor. AKEDAŞ Cıvıltı Dağıtım A.Ş. vasıtasıyla yapılan açıklamada, 2022 yılı içerisinde şuana kadar enerji arzını pahal etkileyebilecek ve arıza kaynaklı kesintilere sebep olabilecek aksaklıklara alın, 550 dönüştürücü ve 400 kilometrelik enerji nakil hattında bakım onarım ve restorasyon çalışması gerçekleştirildiği aktarıldı.

Kaliteli ve selis enerji arzı üzere bakım tamirat ve restorasyon çalışmalarıyla ilişkin Akedaş’tan yapılan açıklamada, “2022 yılı içerisinde bakım tamir ve restorasyon çalışmaları üzere şuana kadar 32 milyon TL harcama yapıldı. Sene sonuna büyüklüğünde bu rakamın 84 milyon TL düzeyine çıkarılmasının hedeflenmektedir. Tüketicilerimize nitelikli ve akıcı enerji arzının sağlanması hesabına dönüştürücü merkezleri ve yararsız hatlarımızda gerçekleştirilen bu çalışmalar düzenlenen bir şekilde bitmeme edecektir” diye niteleyerek konuştu. – ADIYAMAN

Share: