Akdağmadeni’nde depremzedeler amacıyla ihtiyaç mağazası kuruldu

Kahramanmaraş merkezli depremlerden sonraları umum olanaklarını afetzedeler için seferber eden vatandaşların destekleri ve Akdağmadeni Belediyesi’nin imkanlarıyla Şehit Mehmet Güzel Parkında oluşturulan mağazada depremzede vatandaşların ihtiyaçları karşılanıyor.

Yozgat’ın Akdağmadeni ilçesinde vatandaşların getirdiği bakir kıyafetler, hijyen malzemeleri, karı eşyaları ve çeşitli ihtiyaç ürünleri, yaş gurupları, bedenleri, avrat ve ayvaz reyonları namına ayrılarak mağaza konseptiyle oluşturulan ihtiyaç mağazası depremden etkilenen vatandaşlara ücretsiz hizmet vermeye başladı.

Tüm ihtiyaçları karşılanıyor

Kurulan ihtiyaç mağazasından Akdağmadeni’ni tercih fail depremzede vatandaşların faydalandığını belirten Şehremini Nezih Sarp, “Misafirlerimizin ilçemize gelmesiyle hazırlıklarına başladığımız çalışmalar sonrasında ‘İhtiyaç Mağazası’nı hayata geçirdik. Hareket bölgesinden mevrut kardeşlerimiz evlerinden çıkarken hiçbir zatî ihtiyaçlarını almadılar. Yaşanan bu yara durumdan bilahare yaptığımız çağrıyla depremzede vatandaşlarımızın ihtiyacı olabilecek aile eşyası, çul ve ayrımlı ihtiyaçlar gurur ve kıvanma kaynağımız Akdağmadeni halkından geliyor. Ne isteği belirttiysek takkadak kalın kafalı dönüşler oldu. Gayretiyle yekvücut olduğumuzu tıpkısı kez elan gösteren cümle kardeşlerimizden Rabbim razı olsun.” dedi.

Yardım kampanyamız bitmeme ediyor

Yardım kampanyasının devam ettiğini da hatırlatan Başkan Yalçın, “Depremden çabucak sonradan başlayan icraat neticesinde, devrisi periyot toplamda 20 müzaheret malzemesi taşıyan tır, 2 hisse senedi makinası, 11 evcil bindi ekibi, 5 teknik personel, 15 AFAD gönüllüsü toplamda 31 personel ile bölgedeydik. İlerleyen günlerde lüzumlu köylerimizden gerek vatandaşlarımızın zatî yardımlarıyla onlarca aracımız deprem bölgelerine yaşam malzemesi ve yakacak odun ulaştırdı. Bundan ahir süreçte birlikte yardımları almayı koordine edip ihtiyaç duyulan bölgelere ulaştırmaya bitmeme edeceğiz. Vatandaşlarımızın yapacakları yardımlar bizlere ulaşmaları halinde ekiplerimiz tarafından alınıyor ve muktezi tasnif işlemleri yapıldıktan sonraları gerekseme sahiplerine gönderiliyor. Onların ihtiyaçlarının karşılanması noktasında elimizden ne geliyorsa yapıyoruz ve desteklerimiz hanay normale dönene büyüklüğünde bitmeme edecek.” şeklinde konuştu. – YOZGAT

Share: