AFAD, Düzce depreminin yıldönümünde devlet çapında eş anlı sarsıntı tatbikatı yapacak

Kıran ve Ivedili Kapsam Yönetimi Başkanlığı (AFAD), 12 Teşrinisani 1999 Düzce depreminin yıldönümünde tam Türkiye’de senkronik yapılacak “Çök-Komplo-Tutun” tatbikatını anımsamak üzere cep telefonlarına düşünce gönderdi.

12 KASIM’DAKİ TATBİKATI HATIRLATTI

AFAD aracılığıyla gönderilen mesajda şu ifadelere düzlük verildi: “12 Kasım 18.57’de Hareket Andaç “Çök-Nizam-Tutun” devlet tatbikatı yapıyoruz. Zelzele takkadak yapılması gerekenler üzere: https://bit.ly/sarsıntı-dangadak .”

TATBİKATA HUSUSI MESAJ

Tüm telefon operatörlerinden kullanıcılarına ülke genelinde SMS ve CMAS tatbikat bilgilendirme mesajı gönderilecek. Tatbikata, mektepli yurtları, amme gurur ve kuruluşlarının lojmanları ile tatbikat saatinde faaliyetine bitmeme fail hususi eğitim kurumları, ticaret ve uran odalarına sınırlanmış sanayi kuruluşları, hususi bünye ve işletmeler bilgilendirilerek, üretimi aksatmayacak şekilde, tatbikata katılması heveslendirme edilecek. İl ve ilçelerde cümle meslek yöneticileri ve öğretmenler tatbikat hakkında bilgilendirilecek ve öğretmenler, ‘Çök-Rejim-Tutun’ hareketini öğrencilere anlatarak manevra saatinde kül öğrencilerin aileleriyle alay malay evlerinde tatbikata katılmalarını sağlayacak.

BU AKŞAM EZANI ÖĞRENCİ YURTLARINDA TATBİKAT VAR

Ayrıca bu akşam ezani saat 21.00’da Türkiye genelinde 81 ilde bulunan mektepli yurtlarında eş zamanlı sarsıntı tatbikatı gerçekleştirilecek. Manevra öncesi Ankara’da Bilgisizlik ve Spor Bakanlığı KYK Cebeci Şehir Kız Öğrenci Yurdunda saat 20.30’da manevra brifing toplantısı yapılacak.

7 ŞEHİRDE CANLI BAĞLANTI

Öte yandan 7 ilde, İl Valileri, GSB İl Müdürleri ve İl AFAD Müdürleri ile hareketli bağlantı düzenlenecek.

O iller ve yurtlar şu şekilde:

“İstanbul- Fatih Hükümdar Mehmet Koca Mektepli Yurdu, İzmir- Zübeyde Hanım Mektepli Kız Yurdu, Adana – Çukurova Eş Mektepli Yurdu, Kayseri- Melikgazi Kız Öğrenci Yurdu, Kahramanmaraş- Avşar Öğrenci Kız Mektepli Yurdu, Erzurum- Abdurrahman Gazi Kız Öğrenci Yurdu, Van-Aişe Sıddıka Mektepli Koca Öğrenci Yurdu.”

Share: