Adana’da yaşlı kadının yaşamını yitirdiği silahlı kavgayla ait 5 şüpheli tutuklandı

Adana’nın eşkâl Yüreğir ilçesinde 90 yaşındaki kadının hayatını kaybettiği, 5 kişinin de yaralandığı silahlı kavgayla ilişik gözaltına alınan 7 şüpheliden 5’i tutuklandı.

Selahattin Eyyubi Mahallesi’nde 24 Eylül’birlikte iki grup ortada çıkan silahlı kavgada evinin önünde kınaya gitmeye hazırlanan Rahime Eker’in (90) esasen vurularak yaşamını yitirmesi, torunu S.Y. (24) ile 4 zanlının dahi yaralanmasıyla ilişik başlatılan soruşturmada yeni bilgilere ulaşıldı.

İl Itimat Müdürlüğü Düzenlilik Şubesi Kıya Büro Amirliği ekipleri, kavgaya müdahil gruplardan birinin olay yerinin yakınındaki ayrımsız evde saklandığını belirleme etti. Ekipler, ikamete düzenledikleri operasyonla kavgaya karıştığını belirlediği Yusuf D. (28), Abdullah K. (29) ve Imge G. (32) ile bu kişilerin aracını sakladığı öne sürülen Bedirhan T’yi (20) yakaladı. Gaileli olduğu belirlenen Yusuf D. hastaneye kaldırıldı.

Yusuf D. ile kavgada yaralanan karşı gruptaki Muhammet Ulu Y. (37), Ömer Faruk U. (21) ve M.Ç. (17) da hastanelerdeki tedavilerinin ardından gözaltına alındı.

Ekipler, zanlıların araçlarında ve bazen adreslerde yaptıkları aramalarda ruhsatsız 4 tabanca ele geçirdi.

Kavgaya karıştığı belirleme edilen Mehmet Sait Ç’nin yakalanması amacıyla de araştırmaların sürdüğü öğrenildi.

Silahlı kavga, kardeşinin öldürüldüğü olayın zanlısını görünce çıktı

Şüphelilerden Abdullah K’nin arkadaşlarıyla otomobille tempo halindeyken kardeşi Mehmet Mazlum K’nin kısaca 8 yıl ilk silahla vurularak öldürülmesi olayına karıştığı öne sürülen Mehmet Sait Ç’yi ayrıksı ayrımsız araçta görmesi konusunda iki grup arasında silahlı uğraş çıktığı belirlendi.

Öte yandan, gözaltına alınan şüphelilerden Abdullah K’nin 5 Ağustos’ta İstanbul’daki bir parkta Rohat Gün’ün (18) başından tabancayla vurularak öldürülmesiyle ait arandığı dahi tespit edildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye gönderme edilen 7 şüpheliden M.Ç, savcılıkça azade bırakıldı. Gözcü hakimliğe çıkartılan Abdullah K, Yusuf D, Umut G. ve alın gruptan Muhammet Yüksek Y. ve Ömer Faruk U. tutuklandı, Bedirhan T. ise adli kontrol gibi salıverildi.

Olay

Merkez Yüreğir ilçesi Selahattin Eyyubi Mahallesi’nde 24 Eylül’birlikte aralarında kovalama yaşanan iki otomobildeki şüpheliler, birbirlerine silahlarla zehir açmıştı.

Silahlı uğraş sırasında evinin uğrunda kınaya müracaat etmek için tekerli sandalyede muntazır Rahime Eker (90) ve evdeki torunu S.Y. (24) ile 4 münasebetsiz yaralanmıştı. Eker fenomen yerinde hayatını kaybetmiş, sair yaralılar hastanelere kaldırılmıştı.Share: