İstanbul’da cinayete karışıp yakalanamayan şahsiyet, Adana’da 1 kişinin öldüğü olaya karışınca yakayı ele verdi

Yüreğir ilçesi Selahattin Eyyubi Mahallesi’nde 24 Ilkgüz haset saat 19.00 sıralarında meydana gelen olayda otomobille kavşakta muntazır Mehmet Sait Ç. (45) ile yanındaki Ömer Faruk Ulu (21), Muhammet Ali Saika (37) ve M.Ç.’ye (17), Yusuf Demirtaş’ın (28) aracındaki Abdullah Karadağoğlu (29) ve Imge Sıra (32) tabancalarla çığlık açtı. Başka grubun birlikte denk vermesiyle caddede silahlı çatışma çıktı.

ÇATIŞMADA 91 YAŞINDAKİ KADIN HAYATINI KAYBETTİ

Mehmet Sait Ç. aleniyet sokağa girerek izini kaybettirmeye çalışırken, Demirtaş ise arkasından gitti. Çıkmaz beyninde da arbede bitmeme ederken, Mehmet Sait Ç. otomobiliyle bire bir lüp bahçe duvarına çarptı. Otomobilden nazil şüpheliler, incitici etmeye devam ederek olay yerinden kaçtı. Bu tam torununun kınasına gitmek için hazırlanan ve sokakta tekerlekli sandalyede oturan 91 yaşındaki Rahime Eker başından, olayla ilgisi bulunmayan 3 can dahi mütenevvi yerlerinden yaralandı. Mahallelinin ihbarıyla bölgeye çokça sayıda polis güçleri ve afiyet ekibi gönderme edildi. Yapılan kontrolde Rahime Eker’in hayatını kaybettiği belirlendi. İlk müdahaleleri yapılan özge yaralılar ise değişik hastanelere kaldırıldı.

OTOMOBİLİ SAKLAMAYA ÇALIŞTILAR

Olay adına mevrut Cinayet Kürsü Amirliği ekipleri, Demirtaş ile yanındakilerin, mahalleden ayrılmadıklarını tayin etti. Bölgede araştırı işleyen ekipler, Demirtaş, Karadağoğlu ve Zaman’i tıpkı evde saklanırken yakaladı. Şüphelilerin, payanda altından yaralanan Demirtaş’ın vücudundaki mermiyi çıkarmaya çalıştıkları, otomobillerini dahi evdeki Bedirhan T.’ye (20) verip, saklamasını istedikleri öğrenildi. Hastaneye kaldırılan Demirtaş ile yanındaki Karadağoğlu, Gün ve Bedirhan T. gözaltına makbuz.

ÇATIŞMANIN NEDENİ CİNAYET HESAPLAŞMASI ÇIKTI

Kendi imkanlarıyla hastaneye giden cebin gruptaki Ömer Faruk Celil, Muhammet Ulu Saika ve M.Ç. dahi tedavilerinin arkası sıra emniyete götürülürken, Mehmet Sait Ç.’nin ise izine rastlanılmadı. Yapılan çalışmada şüphelilerden Abdullah Karadağoğlu’nun, 31 Ilk Teşrin 2014’te çarşaflı ve gülgûn şemsiyeli bir kaknem yoluyla maktul kardeşi Mehmet Mazlum Karadağ’ın cinayetine karıştığını düşündüğü için Mehmet Sait Ç.’ye biberli açtığı ortaya çıktı.

İSTANBUL’DA CİNAYET İŞLEYEN KATİL ZANLISI ADANA’DA YAKALANDI

Öte yandan, Karadağoğlu’nun, 5 Ağustos haset İstanbul Bağcılar’daki bire bir parkta esasen tabancayla maktul Rohat Gün’ün (18) kıyacı zanlısı olduğu birlikte belirlendi. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden Abdullah Karadağoğlu, Muhammet Büyük Sebep, Yusuf Demirtaş ve Umut Zaman çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken, Ömer Faruk Celil ise ev hapsi cezasına çarptırıldı. Ayrıksı şüpheliler Bedirhan T. adli taharri şartı, M.Ç. ise müddeiumumilik talimatıyla erkin bırakıldı.Share: