Acun Yaşlılar Günü mesajları

DOĞRU Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal ve İl Afiyet Müdürü Dr. Ertan Değirmencioğlu, 1 Ilk Teşrin Dünya Yaşlılar Haset dolayısıyla nabız yayımladı.

Ünsal mesajında, kibar ve çınarlar namına gördükleri yaşlıların gününü kutlama ederek, zinde, ince ve filinta dünya malı geçirmelerini diledi.

Yaşlılara müteveccih çalışmaları kararlılıkla, samimiyetle ve dostlukla sürdürdüklerini, onlara ehil çıkmanın ayrımsız zamanda geleceğe eş geçmek olduğunu vurgulayan Ünsal, “Içtimai cesamet ilkesi doğrultusunda yaşlılara sunulan destekleri, afiyet ve toplumsal yardımlardan bakıma, sosyal güvenlikten ulaşıma kadar her alanda çeşitlendiriyoruz. Medeniyet ve hars değerlerimizin dünü ile bugünü beyninde güreşçi köprüsü vazifesi gören yaşlılarımızın, sınama, vukuf ve birikiminin nesilden nesille aktarılması konusunda çok oylumlu rolü olduğuna inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Değirmencioğlu ise yaşlıların içtimai kişi aktif yerine katılmalarının, toplumsal, kültürel ve hesaplı haklara eş yerine kimseye eksikli olmadan yaşamalarının sağlanmasının gelgel ve devletlerin öncelikli görevleri ortada kayran aldığını kaydetti.

İnsanlarda görülen kip haddinden fazla hastalığın ilerleyici yaşla birlikte arttığını, daha ongun ve kaliteli ayrımsız yaşam üzere sağlıklarına özen etmeleri gerektiğini nâkil Değirmencioğlu, yaşlıların sağlıklı hayat ilkeleri yerine tanıdık kurallara uyarak, karşılaşılabilecek koskocaman esenlik sorunlarından başarıyla korunmanın mümkün olduğunu hatırlattı.

Share: