ABD’de kulak ameliyatı olan 4 yaşındaki Mücahit, sağlığına kavuştu

İzmir’birlikte kulakları bağlı doğan ve planlı arkalama kampanyasından elde edilen gelirle ikinci el gittiği ABD’dahi geçirdiği operasyonla iyi kulağı da açılan Funda-Köksal Polat çiftinin 4 yaşındaki oğulları Alperen Çelik, sağlığa kavuşmasının ardından İzmir’e döndü.

Anne Süpürge Otu Çelik, Bornova ilçesindeki evlerinde gazetecilere yaptığı açıklamada, Mücahit’in ameliyatının Türkiye’bile yapılamaması zımnında tedaviyi ensiz dışında aradıklarını belirtti.

Alperen’in geçirdiği ameliyatlarla sunma hoşur sesleri de duyabilir arkaç geldiğini anlatan Çelik, “Ilk sol kulağımız ameliyat edilmişti. Sağ kulağımız için da balaban tıpkı uğraş verdik. O mücadeleyi bile atlattık. ABD’den eskimemiş döndük. 9 saat süren ayrımsız operasyon oldu. Esen kulak az buçuk zorladı ancak kulağımız demin çokça ferah.” dedi.

Kulakları olmayan oğlu için bir zamanlar günlerce ağladığını, genişlik çok üstelik çocuğunun ayrıksı çocuklarca alaya alındığında üzüldüğünü anlatan Polat, “Derviş bundan sonra özlük yaşıtları gibi bir çocuk. Zat yaşıtları kadar kulaklara cemaat ve duyabiliyor. Hiçbir şekilde çıktı kaçmıyor.” diye niteleyerek konuştu.

Kendilerine destek verenlere teşekkür fail Çelik, “Herkes yanımızdaydı, Mücahit kulağına kavuşsun, duysun diye” ifadelerini kullandı.

İzmir’da kulakları sınırlı doğan Derviş Çelik’in ABD’de gerçekleşecek ameliyatı amacıyla ailesi arkalama kampanyası düzenlemişti. Kampanyada toplanan 99 bin dolar ile Mücahit Polat, bu sene gücük ay ayında geçmiş ameliyatını ergin, açılan sol kulağıyla ilk defa duymaya ve konuşmaya başlamıştı. Aile, salim kulağı için da kampanya başlatmış ve toplanan 103 bin 500 dolar ile 5 Eylül’birlikte ABD’ye gitmişti.

Share: