12 Kasım’da hareket tatbikatı yapılacak

12 Kasım 1999 Düzce depreminin yıldönümünde Türkiye genelinde manevra düzenlenecek. Tatbikat bitiminde Osmangazi İlçesi 15 Orak Ayı Demokratlık Meydanında İl Müftüsü Çetin Doğru Karabayır vasıtasıyla Türkiye’de meydana mevrut mecmu afetlerde hayatını kaybeden vatandaşlar amacıyla dua edilecek.

İçişleri Bakanlığı Afet ve Müstacel Buut Yönetimi Başkanlığı koordinesinde, afetlere mukavim topluluk tevlit vizyonu ile Türkiye’de yaşanabilecek seçkin tür ve ölçekteki kıran ve ivedili durumlara aktif engelleme amacıyla fariza takanak kamu kurumları, hür teşebbüs, sivil sosyete kuruluşları ve kaynak kişileri bir araya değirmek, gelişigüzel mücahede kültürünü geliştirmek, koordinasyon içerisinde akıntı etme kabiliyetini kaldırmak ve geliştirmek, beklenen afetlere cebin müdahale ika becerilerini test ika ve yetenek geliştirmek, toplumda farkındalık yapmak üzere amaçlarla 12 Son Teşrin 1999 Düzce depreminin yıldönümünde Türkiye genelinde manevra düzenlenecek.

81 toprak ve ilçelerinde eş anlı kendisine gerçekleştirilecek olan tatbikat, 12 Teşrinisani 2022 Cumartesi haset saat 18.57’de ‘Çök-Nizam-Tutun’ hareketi ile uygulanacak. Manevra bitiminde Bursa Osmangazi ilçesi 15 Temmuz Demokratlık Meydanında İl Müftüsü Çetince Namuslu Karabayır marifetiyle Türkiye’de meydana gelen mecmu afetlerde hayatını kaybeden vatandaşlar amacıyla yakarış edilecek.

Tatbikat günü 16.00-21.00 saatleri beyninde Osmangazi ilçesi 15 Temmuz Demokrasi Meydanında İl Afet ve Evgin Format Müdürlüğünce miftah ve materyal sergisi yapılacak. – BURSA

Share: