Sonuç zaman fen! Genç kızın münasebetsiz ölümüne ait davada tanıktan şoke fail iddia

Kocaeli’de 18 yaşındaki Sude Su’nun suratsız ölümüne ilgilendiren açılan davanın 2. duruşması görüldü. Duruşmada dinlenen şahit, “Ede isimli biri, O.Ö.’nün Sude’yi vurduğunu, sağlık ekipleri Sude’yi alamasın ve kan kaybından ölsün diyerek üstüne sarıldığını söyledi” dedi. Taze kızın ayvaz arkadaşı ise suçlamaları akseptans etmeyerek, “Vaktiyle haddinden fazla günah yapmış olabilirim amma hücum ve avrat cinayeti benim al çizgimdir” diyerek konuştu.

5 Ağustos 2021 tarihinde İzmit ilçesi Topçular Mahallesi Ayça Sokak’ta meydana gelen olayda, 18 yaşındaki Sude Akarsu bir süredir beraber yaşadığı erkek arkadaşı O.Ö’nün (29) evinde silahla esasen tutkun halde bulundu. Hastaneye kaldırılan dinç kız hayatını kaybetti. Evde mevcut ayvaz arkadaşı O.Ö. ise gözaltına makbuz. Sude’nin ölümünün ibret bulunması üstüne O.Ö. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Hakkında “ölüme sebebiyet ita” suçundan sevgili açılan maznun O.Ö.’nün Kocaeli 4. Dokunaklı Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasına bitmeme edildi. Salonda şahit ve canip avukatları hazır bulundu. Sabık celse ev hapsi şartıyla tahliye edilen sanık O.Ö. ise apayrı aynı suçtan mahkûm olması sebebiyle cezaevinden SEGBİS ile duruşmaya katıldı.

“Aka isimli biri, O.Ö.’nün Sude’yi vurduğunu söyledi”

Tanık adına dinlenen İ.Y., “Ben sanığı tanımam, yemeden içmeden ismen bilirim ancak Sude’yi tanıyordum. Ego sanığın evine andıran çay ocağı işletiyorum. Sude’nin ölümünden benzeri süre bilahare çay ocağında olayın cinayet olup olmadığı konuşuldu. O esnada Ağabey isimli biri, O.Ö.’nün Sude’yi vurduğunu, esenlik ekipleri Sude’yi alamasın ve nefes kaybından ölsün diye niteleyerek üzerine sarıldığını söyledi. Antrparantez silahı saklamaya çalıştıklarını ancak saklayamadıklarını anlattı. Ego bu konuşmaya öz dağıtırken tanık oldum ancak 1 kamer önceki Sude’nin ailesine anlattım” dedi.

“Tecavüz ve karı cinayeti benim kırmızı çizgimdir”

Savunması için kortej hakkı sunulan maznun O.Ö. ise suçlamaları kabul etmeyerek, “Eskiden haddinden fazla vebal yapmış olabilirim ama hücum ve eş cinayeti benim kırmızı çizgimdir. Vekil Allah’tır, gelişigüzel molekül ortaya çıkacaktır” diyerek konuştu.

Mahkeme heyeti, yarım yamalak hususların giderilmesine ve duruşmanın ertelenmesine değişmeyen verdi. – KOCAELİ

Share: