Yozgat’ta taksiciler zamdan kıvançlı

Yozgat Belediyesinin Mart ayı yalınç meclis toplantısında taksimetre ücretlerinin artırılmasına yönelik aldığı karar, taksicileri mutlu etti.

Yozgat Belediyesi Mart ayı sedir toplantısı, Mehabet Köse başkanlığında gerçekleştirildi. Yozgat Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı İlhami Bakıcı, toplantıda sürücü esnafının yumruk durumda olduğunu ve toplu ulaşım ile göçüm ücretlerine bindirim talebini meclise iletti. Dolgun erişim üzere maksut bindirim talebi oy çokluğu ile reddedilirken, taksimetre ücretleri artırıldı. Sedir kararı sonrası taksimetre açım ücreti 15 liradan 20 liraya, kilometre başı ise 10 liradan 15 liraya çıkarıldı. 1 saat bekleme süresinin da 60 liradan 90 liraya yükseltilmesi kararı alındı.

Taksimetre ücretlerine yapılan zammın kendilerini memnun ettiğini tamlayan Bozok Göçüm Durağı Başkanı Selahattin Yılmaz, “Şehremaneti meclisinin aldığı değişmeyen bayağı bizi mutlu etti. Esbak ücretler bizi gönül tokluğu etmiyordu, ırak mesafelere taksimetre çok yazmıyordu. Sigorta vergimiz çetin aynı şekilde arttı. Aracın istikşaf ücreti arttı, taksimetre ayar ücreti arttı. Bu zamlar bizim üzere gür oldu. Uray meclisimize teşekkür ediyoruz” dedi. – YOZGAT

Share: