Tuşba Belediyesi’nden zelzele bölgesine müzaheret eli

Tuşba Belediyesi’nden yer sarsıntısı bölgesine yardım eli

VAN Van’ın Tuşba Belediyesi, eşkal üstü Kahramanmaraş Pazarcık ilçesi olan ve bir nice ilde yıkıma neden olan 7.7 şiddetindeki depremin peşi sıra bölgeye çok sayıda personel, araç ve ekipman gönderme etti.

Depremin yıkıma sebep olduğu illerden biri olan Malatya’ya Belediye Başkanı Salih Temiz’ın talimatları ile 3 divan üyesi ve tıpkısı belediye başkan yardımcısı koordinesinde 36 personel ve loder, vinç, damperli kamyon, minibüs ile 2 skor atak çorba tevzi ara bulucu koyulmak amacıyla 10 açkı gönderen Tuşba Belediyesi, depremzedelerin tıpkısı nebze birlikte olsa yaralarına reçete olmaya çalışacak.

Bununla gelişigüzel antrparantez bire bir müzaheret kampanyası bile düzenleyen Tuşba Belediyesi, müzaheret etmek talip vatandaşların; battaniye, uyku tulumu, ısıtıcı, kışlık giyim (mont, kazak, çorap, pabuç, ezik, ellik), saflık malzemesi, bala bezi, gıda kolisi ile elektrik üreteci kabil malzeme desteğinde bulunabileceği anlatım edildi. Destek yöneltmek isteyen vatandaşların yardımlarını Tuşba Belediyesi hizmet binası ve İskele Kıran Bandı 2. Etap’ta kâin arkalama koordine merkezi ile Tuşba Sosyete Dirim Merkezi’ndeki görevlilere teslim edebilecekleri kaydedildi.

“Acılar ayrımsız, gönüller benzeri; depremin yaralarını sarabilmek ve depremden etkilenen vatandaşlarımızın acılarını biraz dahi olsa tenkis etmek amacıyla bölgeye çevirici ve takım sevk ettik” diyen Tuşba Şehremini Salih Temiz, ekiplerin Malatya’daki AFAD Eş Güdüm Merkezinin belirleyeceği bölgelerde fariza alacaklarını söyledi. Komutan Temiz, mobilize araçlarda günlük 2 bin kişiye ısıdam çorba dağıtımını gerçekleştireceklerini kaydetti.

23 Ekim ve 9 Kasım 2011 yılında Van’üstelik meydana mevrut depremleri bizzat yaşadıklarını dile getiren Başkan Saf, mail tarihte 2 yıkmacı depremi ateş parçası aynı toprak kendisine felaketin bölgede herkesin yüreğini dağladığını söyledi. Devletin seferberlik halinde olduğunu dile getiren Başkan Akman, “Şehremaneti kendisine biz da milletimizin emrindeyiz. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan yağmur, yaralılara acil şifalar diliyorum. Kavim olarak hepimizin başı salim olsun” dedi.

Share: