‘TURGUT ASLAN’ OPERASYONU KAPSAMINDA KÜTAHYA MERKEZLİ 14 İLDE 57 GÖZALTI

Inanma Genel Müdürlüğü yoluyla FETÖ’nün finansal yapılanmasına yönelik başlatılan ‘Gazi Turgut Arslan Operasyonu’ kapsamında Kütahya merkezli 14 ilde düzenlenen baskınlarda 57 dalavereli gözaltına alındı. Şüphelilerden M.M. isimli kadının evinde yapılan aramalarda Kur’an-ı Kerim’in içine gizlenmiş aralarında dövizlerinde bulunduğu aylı miktarda dünyalık ele geçirildi.

FETÖ’nün finansal yapılanmasına yönelik başlatılan ‘Gazi Turgut Aslan Operasyonu’ kapsamında Kütahya merkezli İstanbul, Ankara, İzmir, Isparta, Bursa, Çanakkale, Hakkari, Çorum, Denizli, Manisa, Antalya, Eskişehir ve Nevşehir baskınlar düzenlendi. Aralarında örgütün güya iklim imamı olan ve 6 yıldır firarda olan M.K. ile İ.Ş.?nin dahi olduğu 57 yabansı gözaltın alındı. Şüphelilerin ocak, hisse senedi yeri ve araçlarında yapılan aramalarda 138 bin 680 lira, 70 bin 575 dolar, 2 bin 520 Euro, 2 çeyrek altın, 2 skor bilezik ve 1 skor değerli bileklik ele geçirildi.

PARA KURAN?-I KERİM’İN İÇİNDEN ÇIKTI

Şüphelilerden M.M. isimli kadının evinde yapılan aramada ise valiz içindeki Kur’an-ı Kerim’in arasından 275 dolar, 2 bin 400 Euro ve 20 bin 300 teklik para bulundu. Gözaltına alınan şüphelilerden biri ise polis ekiplerince yatak odasındaki gardıropta yaptığı bilinmedik bölmede saklanırken yakalandı. Aralarında esnaf, hoca ve memurlarında olduğu şüpheliler işlemlerinin arkası sıra Kütahya’ya getiriliyor.

Share: