Muş’ta eskimemiş üniversite öğrencileri otogarda karşılandı

Muş Toyluk ve Spor Müdürlüğü personeli, Muş Alparslan Üniversitesine yeni vasıta yaptıran öğrencileri şehirlerarası otobüs terminalinde karşıladı.

Burada kurulan stantlarda sıkı ve toyluk hizmetleri karşı bilgilendirilen ve risale dağıtılan öğrenciler, servislerle yurtlara götürüldü.

Otogardaki stantları müzakere fail Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Arif Taşdemir, Muş Alparslan Üniversitesini kazanarak ülkenin değişik illerinden kentte mevrut gençleri havaalanı, otogar ve dar uğrunda karşıladıklarını söyledi.

Öğrencilere hem şehri hem da deneyimsizlik merkezinin faaliyetlerini tanıttıklarını anlatan Taşdemir, şöyle konuştu:

“Şehrin kültürünün, tarihinin ve doğasının anlatıldığı görselleri gençlere dağıttık. Karşıladığımız gençlerimizi araçlarımızla alıp yurtlarımıza taşıyoruz. Tek gencimiz ilimize geldiğinde arasında kalmasın istiyoruz. Nereye gideceğini bilmeyen gençlerimizi hem karı sahipliği yaparak karşılıyoruz hem de ulaşımlarını sağlayarak yurtlarımıza yerleştiriyoruz. Toyluk ve Spor Bakanlığımıza sınırlanmış yurtlar namına şu anda bilcümle öğrencilerimizi yerleştirdik. Yedekte hiçbir öğrencimiz yok. İlimize gelen hiçbir öğrencimizi dışarıda bırakmadık. Sığa artırımına her an öğrencilerimizi nezih, bereketli yurtlarımızda barındırıyoruz. Şu anda Kredi Yurtlar Kurumu yurtlarımıza mukayyet 4 bin 200’e andıran öğrencimiz var.”

Karşılamadan duyduğu memnuniyeti dile getiren öğrencilerden Nermin Yılmaz birlikte otobüsle Muş’a geldiğini bildirerek, “Buradan nereye gideceğimizi bilmiyorduk. Sağ olsun Cahillik ve Spor Müdürlüğü ekibi karşıladı, servislerle yurtlarımıza götürdü. Kendilerine teşekkür ediyorum.” dedi.Share: