MÜSİAD Kırşehir Yazıhane Başkanı Öz’den OSB’nin genişletilmesi açıklaması

MÜSİAD Kırşehir Büro Başkanı Ömer Şanlı Arı, Kırşehir Kombinasyon Endüstri Bölgesi (OSB) tevsi çalışmalarının gücük sürede tamamlanması gerektiğini bildirdi.

Halis, yaptığı bağlanmış açıklamada, Kırşehir’in envestisman teşvikinde 4. bölgede olduğunu tabir ederek, OSB’ye envestisman yapılması durumunda 5. bölgeden isteklendirme alınacağını belirtti.

Bu nedenle Kırşehir OSB’nın genişletme çalışmalarının gücük sürede tamamlanması gerektiğini vurgulayan Sili, bu eksikliğin tamamlanmasıyla Kırşehir’e artık yatırımcı çekilebileceğini kaydetti.

OSB’nin tevessü alanında yer beş altı 50 ile 100’er dekarlık parsellerle sakil istihdam sağlayıcı millî firmaların Kırşehir’e yatırım yapmasının önünün açılacağına değinen Günahsız, şöyle bitmeme etti:

“Tevhit Uran Bölgemizin gelişme alanının bir zaman ilk tamamlanarak yatırımcıya hazır ayla getirilmesi, şehrin gelecek vizyonu amacıyla dirimlik önem taşımaktadır. Bu mesai ölçülü vadede şehrin nüfusunun yükselmesine ve dışarıya verdiği göçün yeniden şehre dönmesine, ticari hacminin artmasına, bölgesel kalkınmada mekân illerle rekabetine katkı sağlayacaktır.”

Niğde- Ankara Otoyolu’nun Kırşehir’in ticari tıpkısı form olmasına katkı sağladığına dikkati calip Salt, “Şehrimizin da bağlantılı olduğu Niğde-Ankara Otoyolu, güneyden İç Anadolu’ya ve yıldız batıya yeni ve almaşık aynı muvasala yerine kullanılmaya başlandı. Şu anda muvakkat taşımacılığı hassaten nakliye abra taşımacılığı alanında çok yeğleme edilir arkaç geldi.” değerlendirmesinde bulundu.

Share: