Muğla Hokey takımından 2 sportmen Milli Topluluk kadrosuna seçildi

18-22 Ocak tarihleri beyninde İsviçre’nin Bern şehrinde yapılacak olan Ümitler Avrupa Hokey Şampiyonası hazırlıklarında Milli topluluk kadrosuna Muğla’dan 2 sporcu seçildi.

Son yıllarda hokey branşında Türkiye çapında elde ettikleri başarılar ile gündem olan Muğlalı hokeycilerden Sude Berrak Aldanmaz ve Aleyna Başbuğ 18-22 Ev 2023 tarihleri ortada İsviçre’nin Bern şehrinde yapılacak olan Ümitler Avrupa Hokey Şampiyonası hazırlıklarında milli topluluk kadrosuna seçildi.

Dört öğün kamp yaptıktan sonraları İsviçre’nin Bern şehrine debi edecek olan milli takımda toplamda 17 sportmen bulunuyor. Milli takıma seçilen sporcular ile ilişkin konuşan Veli Yıldızları Spor Kulübü Başkanı Serkan Rahat, “Sude ve Aleyna yıllardır hokey oynuyorlar. Mutluluk çapında hokeyde tanınan birer oyuncu haline geldi. Muğlalının gücünü İsviçre’birlikte de göstereceklerine eminiz. Bu yıl İsviçre’den Avrupa 3’üncülüğü başarısı ile U-16 kız milli takımımız dönmüştü. O takımda dahi gene Muğlalı Sıla Aleyna Çelebi vardı. Bu seferde tekrar başarı haberleri gelecektir, diyerek düşünüyorum” dedi. – MUĞLA

Share: