Meteoroloji’den 9 ilimize solgun kodlu uyarma: Balçık yağma olasılığı var

Meteoroloji Umumi Müdürlüğü eliyle yapılan sonuç değerlendirmelere göre; Ülkemizin şimal, çöz ve şark kesimlerinin parçalı vadi kayran çokça bulutlu, sabah ve gün ortası saatlerinde Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile Hakkari, Şırnak ve Van’ın cenup ilçelerinin; akşam ve şeb saatlerinde Karadeniz kıyıları ile Artvin çevrelerinin yağışlı, özge yerlerin birkaç bulutlu ve münhal geçeceği oranlama ediliyor.

DOĞU AKDENİZ’DE TOZ TAŞINIMI BEKLENİYOR

Yağışların; baran ve bora, Rize, Artvin, Hakkâri ve Van’ın faziletkâr kesimlerinde karla elinin körü yağmur şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve akşam saatlerinde Marmara, Gün Batısı Karadeniz’in bağırsak kesimleri, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ile Bingöl, Muş ve Bitlis çevrelerinde parmak ve düzlük düzlük sis bekleniyor. Doğu Akdeniz ile Güneydoğu Anadolu’de türap taşınımı beklenmektedir.

“ULAŞIMDA AKSAMALAR YAŞANABİLİR”

Şark Akdeniz ( Adana, Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş) ile Güneydoğu Anadolu’de ( Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa, Mardin ve Adıyaman) Suriye kaynaklı toz taşınımı hadisesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar ve yağmur düzlük yerlerde çamur şeklinde yağmur kabilinden olumsuzluklara karşı dikkatli ve müdebbir olunması gerekmektedir.

PROF. DR. RAHAT: BALÇIK ÇAPUL OLASILIĞI VAR

Prof. Dr. Orhan Rahat içtimai medya hesabından “Bugün Gün Doğusu Akdeniz (Adana, Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş) ile Güneydoğu Anadolu’da (Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa, Mardin ve Adıyaman) Suriye kaynaklı türap taşınımı var. Yağmur üstelik olacak dolayısıyla mil doyumluk olasılığı var” mesajını paylaştı.

Share: