Martir Piyade Sözleşmeli Er Atakan Şarap Osmaniye’de Toprağa Verildi

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde mayın taharri ve tarama faaliyeti sırasında zat silahının biberli alması sonucu martir olan Piyon Kontratlı Leşker Atakan Şarap, memleketi Osmaniye’de bugün akıbet yolculuğuna uğurlandı.

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde mayın kontrol ve tarama faaliyeti sırasında öz silahının kötü alması sonucu şehit olan Yaya Sözleşmeli Er Atakan Çakır için Hakkari’de tören düzenlendi. Buradaki törenin peşi sıra gelgel vasıtasıyla Adana’ya gönderilen martir Piyade Çeri Atakan Çakırdoğan’ı Adana’da ailesi ve yakınları, Adana Valisi Süleyman Elban ile askeri ve mülki erkan karşıladı. Askeri uçaktan zırh arkadaşlarının omuzlarında indirilen Çakır’ın Türk bayrağına sarılı cenazesi, planlı törenin ardından yaş ve dualarla memleketi Osmaniye’ye yollandı.

TÖREN DÜZENLENDİ

Silah arkadaşlarının omzunda taşınan şehidin cenazesi, törenin yapılacağı Osmaniye Dalan Çağdaş Bamyatarlası Camii’ne getirildi. Burada planlı törene Osmaniye Valisi Erdinç Yılmayan, Milletvekilleri, askeri erkan, şehidin yakınları ve vatandaşlar katıldı. İkindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından askerlerin omzuna alınan Çakır’ın cenazesi, defnedilmek üzere Osmaniye Şehitliği’ne götürüldü. Şehit Atakan Şarap, Osmaniye Şehitliği’nde gözyaşları beyninde toprağa verildi.Share: