Manisa haberi: Manisa’da ganimet ve arama kayıtlı motosikletler jandarmaya yakalandı

– Manisa’da ganimet ve kontrol mukayyet motosikletler jandarmaya yakalandı

Manisa’da jandarmadan motor denetimi

MANİSA – Manisa’da İl Jandarma Komutanlığına bağlı gidiş geliş ekipleri vasıtasıyla düzenlenen motosiklet uygulamalarında serencam 1 ay içerisinde 19 skor çalıntı kaydı ile 24 nüsha yakalama kaydı ve 46 nüsha şase ve motor numarası kazınmış motor yakalandı.

Manisa İl Kurnaz Komutanlığına sınırlanmış Güllabi Motosikletli Gidiş Geliş Tim Komutanlıkları ve Kurnaz Motosikletli Asayiş Tim Komutanlıkları, Cingöz Trafik Tim Komutanlıkları ve Güllabi Düzenlilik Tim Komutanlıklarından oluşturulan karma ekiplerce Yunusemre ilçesine vabeste Muradiye Mahallesi’nde motor uygulaması yapıldı. “İncinebilir El Kullanıcıları” adına rapor edilen motosikletlilerin karıştığı âdem ve yaralamaları kazaları sunma aza indirmek üzere gerçekleştirilen uygulamada sürücülerin kask, yeterlilik ve plakaları denetlendi. Toplamda 69 personelin katıldığı uygulamada 706 motor ve sürücüsü arama edildi. 24 motosiklet trafikten men edilirken, yakalama kararı kâin 2 motosiklet ve şase ve motosiklet numarası kazınmış 5 motosiklet ile 1 yakalama kaydı bulunan şahıs yakalandı.

Öte yandan özellikle ganimet kaydı ile aranan motosikletlerin tespiti üzere sorguların yapıldığı denetimlerde serencam 1 ay içerisinde 19 sayı ganimet kaydı ile 24 adet yakalama kaydı ve 46 adet şase ve motosiklet numarası kazınmış motosiklet yakalandı.

Share: