Kırşehir’de “Şehide Vefa Şühedaya Yakarış” programı düzenlendi

Kırşehir Martir Aileleri Sosyal Teavün ve El Birliği Derneği tarafından “Şehide Vefa Şühedaya Dua” programı düzenlendi.

Neşet Ertaş Firez Nutuk Merkezi’nde gerçekleştirilen programda, yiğitlik türküleri eşliğinde piyes gösterisi yapıldı.

Programda Neşet Ertaş Domuzuna Sanatlar Lisesi öğrencilerinin görüntü aldığı piyes gösterisinde askere revan tıpkısı gencin yaşadıkları ve ailesine şehit haberinin verilmesi canlandırıldı.

Öğrencilerin gösterisi dolayısıyla salonu doladuran martir aileleri ve vatandaşlar hassas anlar yaşadı.

Dernek Başkanı Mutlu Kılıçaslan, programda yaptığı konuşmada, Kırşehir’in 3’ü öğretmen, 19’u polis güçleri ve 173’ü er doğmak için hep 195 martir verdiğini söyledi.

Kılıçaslan, martir ailelerinin göreve geldikleri 2017 yılından itibaren İçişleri Bakanlığı ile Bilgisizlik ve Spor Bakanlığının destekleriyle 5 projeyi hayata geçirdiklerini tabir etti.

Kılıçaslan, uyguladıkları projelerle şehitlik ormanı oluşturduklarını, foto sergileri açtıklarını ve 16 değişik izlence gerçekleştirdiklerini dile getirdi.

“Şehide Vefa Şühedaya Dua” programını İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Umumi Müdürlüğü vasıtasıyla desteklenen “Cennet Vatanın Şerif Emanetleri Projesi” kapsamında düzenlediklerini vurgulayan Kılıçaslan, şehit ailelerini tıpkısı araya getirerek kaynaştırmayı ve toplumda milli bilinci çıplak tutmayı hedeflediklerini kaydetti.

Programa, Kırşehir Vali Yardımcısı İsmail Çetinkaya, Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Umumi Başkanı Lokman Aylar, mülk protokolü, martir aileleri, gaziler ve vatandaşlar katıldı.

Share: