Kırşehir Belediyesinde şişman hizmet akdi imzalandı

Kırşehir Belediyesi ile Umumi-İş Sendikası arasında şişman gelişim sözleşmesinin imzalandığı bildirildi.

Belediyeden yapılan yazılmış açıklamaya göre, görüşmelerin sonuçlanmasının peşi sıra Neşet Ertaş Ekin Laf Merkezi’nde şişman iş sözleşmesi imza töreni düzenlendi.

Törende konuşan Kırşehir Şehremini Selahattin Ekicioğlu, sözleşmenin belediyeye ve sendikaya leziz olmasını diledi.

Göreve geldikten sonra 3 yıllık sürede 462 milyon teklik tıpkısı borcu yapılandırarak sıfırladıklarını vurgulayan Ekicioğlu, çalışanların lehine bankalarla teşvik görüşmesi ika aşamasına büyüklüğünde geldiklerini aktardı.

Genel-İş Sendikası Umumi Başkanı Remzi Canlı de talih adına yumruk bir süreç yaşandığını belirterek, “Üyelerimizin mutlu olduğu bir dolgun gelişim sözleşmesine imza atacak olmaktan muhit mutluyuz.” ifadelerini kullandı.

DİSK Umumi Başkanı Istek Çerkezoğlu ise bugün gerçekleştirilecek şişman hisse senedi sözleşmesinin kat sayı ayrımsız inikat olduğuna vurgulayarak, emeği geçenlere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Başkan Ekicioğlu, DİSK Genel Başkanı Çerkezoğlu ve Umumi-İş Sendikası Umumi Başkanı Faal toplu hisse senedi sözleşmesini imzaladı.

Törene, CHP Kırşehir İl Başkanı Yağmur Zihayat, İYİ Fırka Kırşehir İl Başkanı Hayır Göçen, DİSK Kırşehir Idarehane Başkanı Ramazan Benian, belediye komutan yardımcıları ve çalışanlar katıldı.

Share: