Kırşehir Belediyesi ve Disk Umumi İş Sendikası Ortada Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

Kırşehir Belediyesi ve DİSK Umumi İş Sendikası arasında Dolgun İş Sözleşmesi görüşmeleri tamamlandı ve Toplu iş sözleşmesi imzalandı. Kırşehir Belediye Reisi Selahattin Ekicioğlu, “Hepinizin bildiği kabil İller Bankası’ndan muvaffakiyetsiz dünyalık geliyordu. 3 almanak sürede 462 milyon (finansal yapılandırmayla 600 milyon) liralık bire bir borcu sıfırladık. Biz, çetelere, rantçılara akan parayı kesip gelişigüzel işimizi üstelik belirgin benzeri şekilde yaptık ve yapmaya de bitmeme ediyoruz” dedi.

Kırşehir Belediyesi ve DİSK Umumi İş Sendikası beyninde Neşet Ertaş Hars Merkezi’nde cemaziyelevvel planlı törenle Şişman İş Sözleşmesi imzalandı. Törene Kırşehir Şehremini Selahattin Ekicioğlu, DİSK Umumi Başkanı ve Dev Esenlik-İş Sendikası Umumi Başkanı Ikbal Çerkezoğlu ve DİSK Umumi Komutan Yardımcısı Umumi İş Sendikası Umumi Başkanı Remzi Deli Dolu, CHP İl Başkanı Yağmur Genç, İYİ Tümen İl başkanı Yararlı Göçen, DİSK Kırşehir Büro Başkanı Ramazan Benian ve Kırşehir Belediyesi çalışanları katıldı.

DİSK Kırşehir Yazıhane Başkanı Ramazan Benian, imza töreni öncesi yaptığı açım konuşmasında Sendika kendisine işçilerin hayat standartlarının iyileştirilmesi üzere çalışmalarını sürdürdüklerini anlatım etti. DİSK Umumi Başbuğ Yardımcısı Genel İş Sendikası Genel Başkanı Remzi Enerjik bile yaptığı konuşmasında talih namına print bire bir proses yaşandığına ilgi çekerek, üyelerinin kıvançlı oldukları bir Şişko İş Sözleşmesine imza atacak olmalarından duydukları memnuniyetini dile getirdi. Hareketli, “Say dostu ve halkın birlikte olan Uray Başkanımız Sayın Selahattin Ekicioğlu’nu kutluyorum” dedi.

“İNSANCA DIRIM İÇİN, EMEĞİMİZİN HAKKI İÇİN BİRLİKTE SAVAŞ EDENLER SEÇKIN ZAMAN KAZANIR”

DİSK Genel Başkanı Istek Çerkezoğlu ise yaptığı konuşmasında “İnsanca dirim amacıyla, emeğimizin hakkı üzere birlikte mücadele edenler seçkin devir kazanır. Şişman ozanımızın dediği üzere ‘Bir ulusun Türkilerini yapanlar, yasalarını yapanlardan elan güçlüdür.’ Türkiye iştirakçi sınıfı birlikte bu ülkenin yasalarını yapanlardan ve iktidardan henüz güçlüdür. Bugün gerçekleştirecek olduğumuz Toplu İş Sözleşmesi örnek bire bir Şişko İş Sözleşmesi olmuştur. Bütün emeği geçenlere buradan teşekkür ediyorum” dedi.

Kırşehir Belediye Başbuğ Yardımcısı, Şirket Müdürü Osman Uçar birlikte ülkenin zarfında bulunduğu ağırlık koşullar göz önüne alarak, bilcümle birlikte istişare ederek ücreti maksimal seviyede tutmaya çalıştıklarını belirterek berceste olmasını diledi.

“KIRŞEHİR’E VE İŞÇİ KARDEŞLERİMİZE HAYIRLI OLSUN”

Şirket Müdürü Nuri Araz da “Bizler, Şehremaneti komutan yardımcıları; şeriklik müdürleri kendisine elimizden hangi gerekiyorsa yapmaya çalıştık. Geçim, Kırşehir’e ve işçi kardeşlerimize iyi olsun” dedi.

“EMEKÇİ ARKADAŞLARIMIZIN BIRLIKTE BAHTIYAR OLMA VE BAYINDIR MALTALIK DEVAM ETMEK GİBİ BİR HAKLARI VARDIR”

Barışma öncesi küçümseme kayran Kırşehir Şehremini Selahattin Ekicioğlu ise yaptığı konuşmasında şunları tabir etti:

“1980 darbesinin üzerimizden silindir kadar geçmesinin üzerinden, yaşanan süreçlerin ardından halkımızdan aldığımız destekle şu dakika Kırşehir Belediyesi’ndeyiz ve hesap kendisine çalıştıran tarafındayız. Bizler, dünyayı değiştirmeye adaysak yaptığımız işleri genişlik mebzul şekilde yapmalıyız. Göreve geçmiş geldiğimizde yıllardır minimum ücretle etkin, yeri geldiğinde 24 saat eve gitmeyen iştirakçi kardeşlerimiz vardı. Kez, kaldırım, park vb. yerler tabii halkımızın ihtiyacı amma şu birlikte unutulmamalıdır ki amele arkadaşlarımızın da bahtiyar olma ve bayindir sahn devam etmek kadar benzeri hakları vardır.

Hepinizin bildiği kabil İller Bankası’ndan muvaffakiyetsiz mülk geliyordu. 3 almanak sürede 462 milyon (finansal yapılandırmayla 600 milyon) teklik aynı borcu sıfırladık. Biz, çetelere, rantçılara cari parayı kesip rastgele işimizi üstelik saydam tıpkı şekilde yaptık ve yapmaya üstelik bitmeme ediyoruz. ve gelinen noktada çalışanlarımız lehine gelişim, bankalarla promosyon görüşmesi etme aşamasına kadar geldi. Hep birimlerimizin bereketli hizmet ve aksiyon üretmeleri doğrultusunda toplantıları hayata geçiriyoruz. Kamu malının akılcı ve tasarruflu kullanılmasıyla 3 yılda çok kocaman ayrımsız meydanlık itmam etmiş durumdayız.

“HAK ARAMANIN SİYASİ GÖRÜŞÜ GAYRIMÜMKÜN”

Ülkedeki dirimlik dağılımının düzelmesi amacıyla hep alay malay savaş edeceğiz. Doğruluk yoklamak, Dünyanın tek yerinde yanlışlık değildir. Türe aramanın siyasal görüşü olmaz. Emekçilerin haklarını savunan sendikaya bile eş çıkmanız gerekir. Yönetim olarak ağırbaşlılık ile sendikalaştırma gidilirse kavisli sonuçlar doğurur. Biz, seçimden geçmiş birlikte söyledik. Eğer benzeri karşılık ödenecekse bizler ödeyeceğiz.

Ne kadar bol çalışırsak, oradan biriken kaynaklar dahi çalışanlarımıza köylü dönecektir. Kırşehir Belediyesi ayağa kalktıysa bütün tıpkı Türkiye Cumhuriyeti de ayağa kalkar. Sendikalarına erbap sâdır iştirakçi sınıfı arkadaşlarıma buradan teşekkür ediyorum. Toplumu, bireylerimizi mebzul besleyemezsek, varılan noktada Emperyalist ülkelerin maşası olunur. Bizler çocuklarımızı bu devlet amacıyla yetiştiriyoruz. Demokrasinin, hukukun, doğruluk aramanın olmadığı yerlerde güvenlik dahi gayrimümkün. Bunu icat etmek üzere hangi bahtiyar kim Mustafa Eksiksizlik Atatürk üzere Acun devrimlerine eş ergin ayrımsız rehberimiz var; önderimiz var.

“GELECEK KUŞAKLARIMIZA İYİ BİR MUTLULUK BIRAKACAĞIZ”

Kardeş Evran’ın, Hacı Bektaş-ı Veli’nin, Yunus Emre’nin torunlarıyız. Neşet Ertaş kadar tıpkı ozanın değerlerine ehil çıkarak ati kuşaklarımıza ongun tıpkısı ülke bırakacağız. Toplu İş Sözleşmemiz başta amele kardeşlerimiz almak için Belediyemize ve Sendikaya hayırlı güzel olsun.”

Share: