Karabük’te 72 yaşındaki CHP üyesi, partisinin devlet başkanlığında darbedildiğini sav etti

Karabük’te 57 yıllık CHP üyesi 72 yaşındaki benzeri birey, partisinin diyar başkanlığında yer sekreteri aracılığıyla darbedildiğini öne sürdü.

İddiaya göre, CHP Karabük İl Başkanlığına öz somurmak ve sohbet etmek için revan öğür üyesi Doğan A, bir uran kuruluşundan parti namına dünyalık alındığı iddialarını dile getirince İl Sekreteri Erdoğan T’nin saldırısına uğradı.

Aldığı el darbeleriyle yaralanan Doğan A, farklı partililer marifetiyle Karabük Eğitim Bilimi ve Araştırı Hastanesi’ne kaldırıldı.

Tedavisinin ardından gazetecilere izah işleyen Doğan A, eski dönemde öğür sıkı düzen kurulunda saha aldığını, bu nedenle aynı sanayi kuruluşundan dünyalık alındığı iddiaları konusunda araştırı yaptığını ve görüştüğü fırka yöneticilerinin bu durumu doğruladığını söyledi.

Partide bulunduğu ve balkonunda oturduğu sırada İl Sekreterinin yanına geldiğini ve bu olayın gündeme getirilmesinden kendisini sorumlu tuttuğunu anlatan Doğan A, “Bana hakaretlerde bulundu. Ben da kendisini muhatap almadığımı ilettim. Henüz bilahare bana saldırdı. Araya giren arkadaşların arkasında dahi yumrukları savurdu. Ego kalp krizi geçirmiştim, kan sulandırıcı kullanıyorum. Kaşım yarılınca akan us dindiremedik. Arkadaşlarım ve yer başkanı beni hastaneye getirdi. İl başkanı de hücum sırasında ordaydı.” diyerek konuştu.

Partililiğin babasından kaldığını ve 15 yaşından bu yana partide görevlerde bulunduğunu anlatan Doğan A, “Genel Başkanımız hani çetelerden bahseder evet. Bu çeteler gelmiş güçlenmiş koltuklara onlar dalavere ediyor. Bunlar partili filan değil.” dedi.

CHP Karabük İl Başkanı Abdullah Şarap ise olayın ardından mülk sekreterinin incizap ettiğini, hile olarak toplanıp hem istifayı hem dahi olayı değerlendireceklerini bildirdi.Share: