İstanbul’un yanı başında, büründüğü boyut cümbüşüyle hayran bırakıyor

İstanbul’un yanı başında, büründüğü ilim cümbüşüyle hayran bırakıyor

SAKARYA – Sakarya’nın Akyazı ilçesinde dört sezon değişik güzellikleri ile dikkatleri konusunda çekmeyi başaran Keremali Yaylası sonbaharda büründüğü nitelik cümbüşüyle göz kamaştırıyor. Bölgede ortaya sâdır eşsiz güzellik havadan görüntülendi.

Sakarya’nın Akyazı ilçesi Güzlek Mahallesi mevkiinde mevcut Keremali Yaylası’nda güz esintisi yaşanıyor. Yer iller ilkin tevessül etmek için Ankara, İstanbul ve Bursa kadar birçok ilden yüzlerce misafirini ağırlayan Keremali Yaylası’nda oluşan keyfiyet cümbüşü hayran bırakıyor. Acı yürüyüşü, kampçılık, izcilik, dağcılık kabil etkinliklere da eş sahipliği işleyen ve zirvesi bin 543 metre yükseklikte olan yaylanın beherglas noktası değişik kartpostallık görüntülere hayal oluyor. Sonbaharın genişlik iyice renklerini örtmek ve o anları araç altına ahzetmek talip fotoğrafhane ve doğaseverler dahi bölgeye akış ediyor. Görsel şölenin yaşandığı yayla, gölü ve çevresi havadan dahi görüntülendi.

“Dört sezon ayrı domuzuna Akyazı ilçemiz”

Sakarya’nın arz kısa zamanda, bildirme yükseğe çıkılabilen Keremali Yaylası’nın dört mevsim ayrı güzellikler sunduğunu aktaran Akyazı Belediye Reisi Bilal Soykan, “Dört mevsim ayrı bir güzel Akyazı ilçemiz. Keremali Yaylası’nın eteklerinde Güzlek Mahallemizdeyiz. Son Teşrin ayındayız ve etrafta bile görüldüğü için sonbaharın ayrı güzellikleri ve uzanım cümbüşü bilge. Değme mevsim ayrı güzelliği olan Akyazımız, sonbaharda üstelik ayrı bir güzel. Huy ve foto severlerin andıran ilgisini çekiyor bölgemiz. Hem bu mesire alanı hem de Keremali Yaylası etekleri kampçıların uğrak noktası haline gelmiş durumda” dedi.

Share: