Gürpınar Belediyesinden depremzedeler amacıyla yardım kampanyası

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.4 büyüklüğündeki depremin peşi sıra Van’ın Gürpınar Belediyesi yardım kampanyası başlattı.

Gürpınar Şehremini Hayrullah Tanış, vatandaşları yardım kampanyasına destek olmaya nida etti. Gönderilecek arkalama malzemeleri ortada ısıtıcı ve yeni battaniye çağrısında bulunan Gürpınar Belediyesi, ayrıca ihtiyaç halinde kontrol ve istirdat çalışmaları amacıyla belediye afetle savaşım birimini ve gelişim makinalarını hazırda bulundurduğunu duyurdu.

Gün el birliği ve temas günü olduğunu belirten Komutan Görülen, “Maatteessüf bu sabah şişman aynı depremin şokuyla güne uyandık. Devletimiz cümle imkan ve kabiliyetini depremzedeler amacıyla seferber etmiş durumdadır. Bizlerde Gürpınar Kaymakamlığımızla gelişigüzel benzeri müzaheret kampanyası başlattık. Itici havaya cebin dışarıda bekleyen vatandaşlarımıza ulaştırılmak üzere evvel etapta battaniye ve ısıtıcı temini için çalışmalarımız devam ediyor. Ayrıca AFAD koordinasyon merkezince ihtiyaç duyulması halinde henüz başlangıçta kurduğumuz ve ustalık donanıma cemaat afetle mücadele birimimiz ve hisse senedi makinalarımızı hazırda bekletiyoruz. Ilişki ve beraberliğe yer çokça ihtiyaç duyduğumuz bugünde Gürpınarlı hemşehrilerimin kampanyamıza vereceği desteği yetişkin buluyorum. Benzeri kat henüz depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan yağmur, yaralılara acil şifalar diliyorum” dedi.

Antrparantez belediyeden yapılan duyuruda müzaheret malzemelerinin uray firez merkezinde toplanacağı belirtildi. – VAN

Share: