FETÖ’nün firari üyelerini sıkıntılı dışına kaçıran 2 berbat tutuklandı

OSMANİYE’de FETÖ/PDY’nin firari üyelerinin gayrikanuni yollardan Yunanistan’a kaçmalarını havari oldukları tez edilen ve KHK ile kamu görevinden çıkarıldıkları tayin edilen D.A. ve A.K., yakalanıp, tutuklandı.

İl Güven Müdürlüğü Terörle Savaşım Bölüm (TEM) Müdürlüğü ve İstihbarat Büro Müdürlüğü ekipleri, önceki tarihlerde FETÖ/PDY’nin mahrem yapılanması içerisinde sorumlu düzeyle canlılık gösterdikleri gerekçeleriyle haklarında adli işler bulunan ve yargılamalarına devam edildiği belirleme edilen, antrparantez Milli Eğitim Bilimi Bakanlığı bünyesinde sarıklı olarak görevliyken KHK kapsamında kamu görevinden çıkarıldıkları belli D.A. ve A.K.’nın, firari teşekkül üyelerinin yasa dışı yollarla Yunanistan’a kaçmalarını havari olduklarını belirleme etti.

Şüphelilerin, 22 Ekim haset Osmaniye’den hareketle önce İstanbul’a oradan bile Yunanistan sınırında mevcut Edirne’nin Keşan ilçesine geçtikleri, burada yürüttükleri cümbüş sonrası de gine bir güzergahtan esmer marifetiyle Osmaniye’ye dönüşe geçtikleri tayin edildi. 2 berbat, polisin düzenlediği operasyonla Osmaniye Şehirlerarası Otobüs Terminali antre bölümünde yakalanarak gözaltına makbuz. Şüphelilerin üzerlerinde 2 bin 400’er euro ele geçirildi.

TEM Bölüm Müdürlüğü’nde işlemleri tamamlanan D.A. ve A.K., 26 Ilk Teşrin haset atıf edildikleri adliyede çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak Osmaniye Ukubet İnfaz Kurumu Müdürlüğü’ne teslim edildi.

Share: