FETÖ’nün firari üyelerini elverişsiz dışına kaçıran 2 berbat tutuklandı

Osmaniye’de FETÖ/PDY’nin firari üyelerinin gayrikanuni yollardan Yunanistan’a kaçmalarını koruyucu oldukları kanıt edilen ve KHK ile kamu görevinden çıkarıldıkları belirlenen 2 ibret tutuklandı.

Osmaniye İl Güvenlik Müdürlüğü’ne kapalı Terörle Savaşım Bölüm ve İstihbarat Idarehane Müdürlüğü ekipleri, FETÖ/PDY’nin nihan yapılanması içerisinde mesul düzeyde faaliyet gösterdikleri gerekçesiyle haklarında adli işler bulunan ve yargılamalarına bitmeme edildiği belirlenen D.A. ve A.K. isimli şüphelilerin yakalanması amacıyla faaliyet başlattı. Çalışmalar neticesinde Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde öğretmen namına görevliyken KHK çerçevesinde amme görevinden çıkarıldıkları da belirleme edilen D.A. ve A.K. isimli şahısların firari teşkilat üyelerinin gayrikanuni yollarla Yunanistan’a kaçmalarını yardımcı olduklarını belirledi. Şüphelilerin, 22 Teşrinievvel günü Osmaniye’den hareketle ilk İstanbul’a oradan üstelik Yunanistan sınırında kâin Edirne’nin Keşan ilçesine geçtikleri, burada yürüttükleri cıvıltı sonrası da yine bire bir güzergahtan kişmiri yoluyla Osmaniye’ye dönüşe geçtikleri sırada düzenlenen operasyonla Osmaniye Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde yakalanarak gözaltına makbuz. Şüphelilerin üzerlerinde yapılan aramada birlikte toplamda 4 bin 800 euro ele geçirildi.

TEM Şube Müdürlüğü’nde işlemleri tamamlanan D.A. ve A.K. isimli şüpheliler irsal edildikleri adliyede çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. – OSMANİYE

Share: