Ferdi Tayfur’un kızı Tuğçe Tayfur yıllar sonraları anlattı: Babamla 1,5 sene görüşmedik, kırgınlığım var

Geçtiğimiz günlerde toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımla saz kariyerini noktaladığını ve artık sahnelere çıkmayacağını belirten Ferdi Tayfur’un kızı Tuğçe Tayfur, 360 TV’da yayınlanan Gökay Kalaycıoğlu ile 360 Paye programına misafir oldu. Karı hayatından bahseden Tayfur, babasının keyif durumu üzerine bile bilgelik verdi.

“BABAMLA 1,5 YIL GÖRÜŞMEDİK”

“Temel ve babanın ayrılması sende travma yarattı mı?” sorusuna karşılık veren Tayfur, “Yarattı tabi. 15 yaşındaydım yani kül yeni yetmelik dönemimdeydim. Babam gittiği üzere annemle evde yalnız kaldık. Annem, hem ana hem babaydı benim için. Babam varken dahi annem öyleydi o yüzden yemeden içmeden fiziki benzeri fukaralık oldu. Ayrıldıktan sonra 1-1,5 sene irtibat kesildi. Babama bir nice kırgınlığım var. Daha Çok babamla barıştım. Çocuğum olduktan sonra çokça dahi ana ve babanın işine karışmamak lazım diye niteleyerek düşündüm. Yaşadığım travmaları kafamda tutmak istedim” dedi.

“FİKİR AYRILIKLARI YAŞANINCA BİR ARADA GELMEK OLANAKLI DEĞİL”

“Yaşadığın boşanmadan sonradan ailenin kaderini yaşadığını düşündün mü?” sorusu üstüne sözlerine bitmeme eden hanende, “Kaderini yaşamıyorum de. Kimesne terk etmek için evlenmiyor. Amma fikir ayrılıkları seni oraya sürüklüyor. Seçkin öz çözebiliyorsun amma fikir ayrılıkları olduğu ant tıpkısı arada görünmek olanakli değil. Çocuğun herhangi bir dolaşma tartışmanın süresince olmasındansa değişik yerlerde tevessül etmek henüz mantıklı” ifadelerini kullandı.

“BABAMIN SAĞLIK DURUMU İYİ”

Babasının esenlik durumu hakkında birlikte hikmet veren Tayfur, sözlerine şöyle bitmeme etti: “Keyif durumu haddinden fazla bereketli. Şeker hastalığından yağlık karın kanaması geçirmişti. Ondan sonraları da yüz felci oldu. Bunları yaş ilerledikten sonraları yaşayınca düzelme süreci uzuyor. Böbrek nakli üstelik olmuştu. Şu dakika keyif durumu haddinden fazla gür. Pandemide Marmaris’teki evinde yaşamaya başladı ocak İstanbul’a gelmiyor.”

Share: