Dev projede nesir edilecek evleri sanal kaynak gözlüğüyle gezdiler

Dev projede düz yazı edilecek evleri sanal temel gözlüğüyle gezdiler

KOCAELİ Cumhuriyet tarihinin bildirme büyük sosyal bölük projesinde düzlük düzlük evler, sanal mahiyet gözlüğüyle Kocaeli’üstelik vatandaşlara gösterildi. “İlk Evim, İlk İş Yerim” ile “İlk Evim Yer” projelerinin tanıtım tırını ülfet eden vatandaşlar, unutamayacakları birikim yaşadı.

“İlk Evim, İlk İş Yerim” ve “İlk Evim Arsa” kampanyasına ilgili alçalma edilen soruların cevaplanması üzere Yer, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca hazırlanan lansman tırı, Kocaeli’bile vatandaşlarla buluşturuldu. Tanıtım tırını konuşma fail vatandaşlara, proje karşı uzun bilgiler verildi. Tırlarda bulunan mevhum mahiyet gözlüklerini da takan vatandaşlar, evlerin içini dolanma fırsatı bularak, unutamayacakları birikim yaşadı.

“Vatandaşlarımız 7 Kasım’a büyüklüğünde arsa ve aksiyon yeri amacıyla başvurabilirler”

TOKİ’ye sadık Emlak Yönetimi Hizmetleri Şirketi’nde Pazarlama Müdür Yardımcılığı yapan Hayrettin Oğuz, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde Yer, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızın koordinasyonunda Şişman Bölük İdaresi Başkanlığı yoluyla gerçekleştirilen İlk Evim, İlk Arsam ve İlk İş Yerim kampanyası çerçevesinde zaman İzmit’te tanıtım yapıyoruz. Sosyal ev projesindeki konutlara başvurma tarihi 31 Ekim’da serencam buldu. Yer ve hisse senedi yeri üzere müracaatlar 7 Kasım’a kadar devam ediyor. Vatandaşlarımız 7 Kasım’a büyüklüğünde arsa ve hareket yeri amacıyla başvurabilirler. Kocaeli bölgesinde 5 bin 200 ev, bin 500 arsa bulunuyor. İlçelere göre ise Kandıra’da 85, Haliç’bile bin, Derince’de 260, Dilovası’nda bin 150, Gebze’dahi 450, İzmit’te dahi 2 bin 255 hane bulunmaktadır. Bin 500 arsa var. Bu arsalar Körfez ve Kandıra ilçelerinde bulunuyor. Körfez ve Kandıra kaymakamlık nüfuslarına mukayyet ve o bölgede diri şahıslar arsalara başvurma edebilirler” dedi.

“Evleri gördükleri ant elan mutlu oluyorlar”

Lansman tırına gelen vatandaşlara sanal gerçek gözlüğü sayesinde mensur edilecek evleri gösterdiklerini rapor fail Hayrettin Oğuz, “Toplu Basamak İdaresi Başkanlığı namına vatandaşlarımızın bulunduğu bölgelere her an yüz yüze ve akla yatkın bilgiler aktarmaya çalışıyoruz. Bugün vatandaşlarımız tanıtım tırına gelirlerse, kafalarına takılan sorularla ilgili kendilerine yardımcı olmak amacıyla bugün akşam ezanı saat 19.30’a büyüklüğünde buradayız. Sanal geçeklik gözlüğümüzle beraber burada düz yazı edilecek evleri uygun kendilerine gösterme şansımız var. Gelenlerin kalın kafalı dönüşleri çokça güzelce, evleri gördükleri ahit henüz mutlu oluyorlar” diye niteleyerek konuştu.

“Bütünü çokça güzel görünüyordu, haddinden fazla beğendim”

Tanıtım tırına gelerek yetkililerden bilgi düzlük ve mevhum üs gözlüğünü takarak sosyal göz projesi çerçevesinde yapılacak konutları rüyet fırsatını dinamik Lale Patan, “İlk Evim projesine başvurdum. Eşim arsa, oğlum ise aksiyon yerine başvurdu. Sunturlu oldu, haddinden fazla memnunum. İnşallah yarar diyerek beklenti ediyorum. Mevhum töz gözlüğünden ebeveyn banyosunu, akak odasını ve salonu gördüm. Hepsi çokça pir görünüyordu, çokça beğendim. Beklediğimden güzeldi, çokça hoştu. Herkesin isteyebileceği tıpkı familya” şeklinde konuştu.

Share: