Cumhuriyet Altını Üniversitesi ile Türkiye Kayak Federasyonu ortada iş birliği protokolü imzalandı

Sivas Cumhuriyet Altını Üniversitesi (SCÜ) ile Türkiye Kayak Federasyonu arasında işbirliği protokolü imzalandı.

SCÜ Senato Salonu’ndaki imza törenine Rektör Prof. Dr. Bilen Nasip, Türkiye Ski Federasyonu Başkanı Mehabetli Oto, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serkan Barış ve Kayak Milli Bando sporcuları katıldı.

Törende konuşan Kader, Spor Bilimleri Fakültesi ile Türkiye Ski Federasyonu arasında imzalanan işbirliği protokolünün filinta olmasını diledi.

Göreve geldiklerinde akademi olan Spor Bilimlerini fakülte haline getirdiklerini söyleyen Talih, “Böylecene hem akademik anlamda mektepli yetiştireceğiz hem üstelik spor camiasına öğrenci yetiştireceğiz. Cemi spor federasyonları ile protokollerimiz olacak. Emeği geçenlere teşekkürname ediyorum.” dedi.

Başkan Yüce Oto ise Sivas’ın Anadolu’nun kadim tıpkısı şehri olduğunu tabir ederek, “Milli topluluk sporcularımız çalışmalarını günlerdir, Sivas Cumhuriyet Altını Üniversitesinde yapıyorlar ve buna performans testleri da dahil. Bu protokol ile hem Türkiye Ski Federasyonu bünyesindeki cihazlar hem birlikte burada kâin cihazları verimli bir şekilde kullanarak takımlarımızı dünya ve olimpiyat yarışmalarına hazırlayacağız.” diye konuştu.

Prof. Dr. Serkan Hazar üstelik imzalanacak protokol kapsamında fakülteleri bünyesinde kâin kül imkanlardan sporcuların yararlanacağını tabir etti.

Konuşmaların ardından Felek ile Oto işbirliği protokolünü imzaladı.

Protokole bakarak, milli takımların sportif performanslarının ölçümü, değerlendirilmesi, takibi, sportif kabiliyet taraması ve yönlendirilmesi kabilinden birçok alanda icraat üniversitenin Spor Bilimleri Fakültesi bünyesinde bulunan performans laboratuvarı ve spor salonlarında gerçekleştirilecek.Share: