Çiçekdağı Belediyesi’nden sarsıntı bölgesine müzaheret çağrısı

Kahramanmaraş’ta meydana mevrut ve 10 ilin etkilendiği hareket sonrası Kırşehir’in Çiçekdağı belediyesi yardım çağrısı yaptı.

Çiçekdağı Belediyesi, Kahramanmaraş’ta meydana mevrut ve 10 ilde çalışkan olan 7,4 büyüklüğündeki depremin peşi sıra afetzedelere korumak için harekete geçti. 10 ilde yıkımlara, kayıplara illet olan 7,4 büyüklüğündeki yer sarsıntısı felaketinin ardından Çiçekdağı belediyesi yardım kampanyası başlattı, kışlık giysi ve temel ihtiyaç malzemeleri çağrısında bulunuldu. Çiçekdağı Belediye Başkanı Hasan Hakanoğlu, “Yaşanan felaketin acısını biliyor ve içten hissediyoruz. Hayatını kaybeden yekpare yurttaşlarımıza rahmet diliyoruz. Yaraları umum birliğiyle kaplamak için bütün yurttaşlarımızı el birliği mücadelemize davet ediyoruz” dedi.

Açıklamada, depremde kıygın olan vatandaşlara evvel etapta; battaniye, uyku seti, kışlık çul, bot, ve ayrımsız ihtiyaç malzemeleri toplanarak sarsıntı bölgesine ulaştırılacağı ve yardımda gezmek talip vatandaşların Çiçekdağı Belediyesi Faydalı Evi Müdürlüğüne ulaştırmaları istendi. – KIRŞEHİR

Share: