CHP Umumi Başbuğ Yardımcısı Torun, Ordu’da konuştu Açıklaması

CHP Genel Komutan Yardımcısı Seyit Torun, partilerinin uray başkanlarıyla alım ve onur duyduklarını belirterek, “İnşallah onların bu çabaları bize genel iktidarın dahi yolunu anahtar.” dedi.

Torun ve Adana Büyükşehir Şehremini Zeydan Karalar, erte Cıvıl Cıvıl’bile düzenlenecek CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanları Değerlendirme Toplantısı amacıyla kente geldi.

Ünye İlçe Başkanlığı önünde partililerce karşılanan Torun ve Karalar, Liseler Mahallesi’nde esnaf ziyaretinde bulundu, vatandaşlarla kardeş kardeş etti.

Torun, çay bahçesinde gazetecilere, henüz evvel büyükşehir uray başkanlarının kendi illerinde “Vatandaşlara daha gür hizmeti şüphesiz getirebiliriz? Ortak çözüm elbette üretebiliriz?” çalışmaları yaptıklarını söyledi.

Toplantıların 11 nazik şehirde yapıldığını, demin birlikte davetlerini kırmayarak başkanların Cıvıl Cıvıl’ya geldiklerini anlatan Torun, yarınki güruh amacıyla da büyükşehir belediye başkanlarına teşekkür etti.

Torun, “Banal şu anda Türkiye’üstelik hesaplı buhranın herkesi etkilediği tıpkısı dönemde inanılmaz sorunları, sıkıntıları yaşadığımız bir dönemde belediyelerimiz söylence yaratıyor.” görüşünü paylaşarak, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Hem kaynaklarını çokça mübarek kullanıyor, vatandaşın beherglas kuruşunun hesabını yaparak değerlendiriyor hem da aynı yandan de borç ödüyor. Bugüne kadar yapılamayan bir nice çözümü üstelik üretiyor. Öyle uçuk kaçık projelerle değil, vatandaşın esas ihtiyacını, gerçeklik sorunlarını çözmeye çalışıyor. Bunu bile yaparken her tür baskıya, engellemelere karşın asla şikayet etmiyorlar ve eğer bire bir yerde bire bir çocuğumuz barınamıyorsa, ihtiyacı varsa, tarımda dava varsa tarıma müdahale ediyorlar. Üreticilerimizin, çiftçilerimizin birlikte oluyorlar. Kısacası bu üzerimizde şu anda olan yükü almaya çalışıyorlar. Biz onlarla çekicilik duyuyoruz, itibar duyuyoruz. İnşallah onların bu çabaları bize genel iktidarın birlikte yolunu anahtar. Onlar yerelde başardılar, inşallah tığ bile genelde başaracağız.”

Karalar dahi “Tığ uzun süre kuvvet sıfır partimizde aynı hikaye yazıyoruz.” diye niteleyerek, sahada anlatacakları çok hikaye biriktiğini söyledi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Korkulu birlikte Cumhuriyet Meydanı’nda partililer ve vatandaşlar marifetiyle karşılandı.

CHP Ordu Saylav Mustafa Adıgüzel’in dahi eşlik ettiği Pahal, yunak istikbal zımnında Ünyelilere teşekkürname ederek, “11 belediye reisi rastgele ay toplanıyoruz ve yaptığımız çalışmaları birbirimizle paylaşıyoruz. O anlamda aynı toplantı olacak Ordu’birlikte. Esnafları dolaşacağız, vatandaşlarla görüşeceğiz ve buradan fariza yerlerimize döneceğiz.” dedi.Share: