Bursa haberi… Bursa Büyükşehir’den afiyet yatırımlarına yeni bölüt

Bursa Büyükşehir’den esenlik yatırımlarına kullanılmamış halka

BURSA Bursa Büyükşehir Belediyesi, Karapınar Karı Sağlığı Merkezi’nin peşi sıra Gülbahçe Mahallesi’ne üstelik çağcıl aynı aile sağlığı merkezi kazandırıyor. Iyilikçi işadamı Davut Canlı’ın destekleriyle hayata geçirilecek Gülbahçe Beyaze Aktif Familya Sağlığı Merkezi’nin temeli törenle atıldı. Törende Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Denizköpüğü, çarkıt başkan Recep Altepe ile yanyana oturdu.

Ulaşımdan altyapıya, eğitimden spora büyüklüğünde seçkin alanda Bursa’yı marka kent etme yolunda çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, keyif yatırımlarında ivinti kesmiyor. Vatandaşların esenlik hizmetlerine henüz yalınç erişimini temin etmek amacıyla Karapınar Mahallesi’ne 5 ay önceki gündeş tıpkısı ev sağlığı merkezi ile 112 evgin engelleme istasyonu kazandıran Büyükşehir Belediyesi, Gülbahçe Mahallesi’nde dahi analog yatırımı hizmete kabul etmek üzere düğmeye bastı. Iyilikçi işadamı Davut Faal’ın destekleriyle 850 metrekare alan üstünde inşa edilecek ev sağlığı merkezi ve 112 ivedili engelleme istasyonunda; 7 adet hekim muayene odası, 2 sayı mehtaplı takip odası, 2 nüsha ilkah odası, 2 sayı ivedili müdahale odası, ambulans park alanları ve personel dilenme bölümleri bulunacak. Gülbahçe Mahallesi’nde sağlık hizmetlerinin henüz kalifiye verilmesini sağlayacak merkezin temel atma törenine; Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Lüle Taşı, Osmangazi Şehremini Mustafa Dündar, İl Keyif Müdürü Fevzi Yavuzyılmaz, SELIM Parti İl Başkanı Davut Gürkan, Hayırsever İşadamı Davut Etken, eşi Beyaze Çalışkan ve oğlu Cengiz Hareketli ile mahalle halkı katıldı.

‘Mini hastane’

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Patal, törende yaptığı konuşmada, göreve geldiği evvel günden beri Gülbahçe’ye meydan kazandırılması konusunun bölgenin en kebir talebi olduğunu söyledi. Burada takkadak ayrımsız afiyet merkezi değil tıpkı zamanda meydan düzenlemesi dahi yapacaklarını tamlayan Komutan Denizköpüğü, “Biraz tehirli de olsa talebi gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Değme şeyin başı keyif ve Büyükşehir Belediyesi ile ilçe belediyeleri adına bu konuda elimizden mevrut katkıyı vermeye çalışıyoruz. Burada de ‘mini hastane’ hüviyetinde tıpkı afiyet merkezini ortaya çıkarmış olacağız. Kamulaştırma akabinde projelendirme ile alakalı icraat yapıldı. Bu evire çevire hizmetin yapımında, hayırsever Sayın Davut Faal ağabeyimiz ve onun kıymetli ailesinin etkisi var. Kaba inşaatını inşallah onlar tamamlayacaklar. Kaba inşaat bittiğinde, Büyükşehir Belediyesi kendisine ayrıntılı işçilik çalışmalarını ve saha düzenlemesini yapacağız. Canip tarafta gördüğünüz binayı dahi yıkarak, vadi düzenlemesini tamamlamış olacağız. Aile Afiyet Merkezi ve 112 Ivedi Servis İstasyonu, 3000 metrekarelik alanın 850 metrekaresinde meydan alacak. Arkadaşlarım, projenin bitmesi üzere 1 almanak ayrımsız süreçten bahsettiler. Deminden huzurunuzda söylüyorum. İnşallah mart sonunda, ‘hem da benzeri Ramazan akşamında’ geçmiş açılışı, ardından dahi iftarı yaparız. Katkıda bulunan hayırseverimize ve ailesine, bu güzelliğe çevirgeç oldukları üzere teşekkür ediyorum. Mahallemize, Bursa’mıza doğru olsun” dedi.

Hizmet kalitesi artacak

İl Esenlik Müdürü Fevzi Yavuzyılmaz birlikte Gülbahçe Mahallesi’nde kestirmece 25 yıldır hizmet veren mekanın yenilenmesinin kaçınılmaz olduğunu kaydetti. Kâin karı sağlığı merkezinden 11 bin vatandaşın yararlandığını dile getiren Yavuzyılmaz, “Davut Deli Dolu ağabeyimiz ve Büyükşehir Belediyemizin katkılarıyla, günümüz şartlarına akla yatkın ve mahallemiz halkına layık tıpkısı eş sağlığı merkezini mahallemize kazandırıyoruz. Bursa’birlikte kestirmece 2 yıldır İl Esenlik Müdürlüğü yapıyorum. Mutlulukla şurası ifade edebilirim ki; Bursa’dahi halkıyla, hayırseverleri ile kamu kurumlarıyla banal güzel tıpkısı birliktelik ve tesanüt var. Bunun en güzelce örneğini burada görüyoruz. İnşallah gelişmemiş sürede tamamlayıp, hizmete açacağız. Özellikle Hareketli ailesi ve Büyükşehir Belediyemiz kalkmak üzere, yardım veren herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar da kaymakamlık sınırlarındaki diğer bölgelerde olduğu gibi Gülbahçe Mahallesi’nde dahi ekol, cami ve spor tesisi ihtiyaçlarının karşılanmasından, bölgeye yıpranmamış aynı meydan kazandırılmasına büyüklüğünde bir nice çalışmaya imza attıklarını söyledi. Iyicil işadamı Davut Çalışkan’ın oğlu Cengiz Canlı üstelik dünyaya geldiği, halen akraba ve dostlarının yaşadığı Gülbahçe Mahallesi’ne işaret kazandıracak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.

Rumeli Halk Dansları ekibinin gösterileriyle renklenen törende; konuşmaların arkası sıra Başbuğ Patal, Hareketli ailesi ve protokol üyeleri ile alay malay butona basarak, Gülbahçe Beyaze Hareketli Sülale Sağlığı Merkezi ile 112 Ivedili Engelleme İstasyonu’nun temelini attı.

Share: