Bingöl haberi! Ortahisar Belediye Başkanı Genç’ten Nazır Soylu’ya musahabe

Trabzon’un Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Güçlü Canlı, Ankara ziyareti kapsamında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu makamında müzakere ederek istişarede bulundu.

Başkan Tendürüst, ziyarette İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Ortahisar Belediyesi’nin projelerine çokça iri bindi verdiğini tabir etti. Nazır Soylu’nun Trabzon’un her makule meselesiyle yakından ilgilendiğine dikkat calip Başbuğ Gailesiz, “Sayın bakanımız tehlikeli gündemine rağmen bizlerden hüsnü kabullerini yarım yamalak etmiyor. Şehrimizin rastgele nev meselesine yakından rabıta gösteriyor. Tıpkı yandan dillere kamet benzeri şekilde terör örgütleriyle mücadelesini kıvrak aynı şekilde yürütürken, ayrıksı yandan bile Trabzonumuzun sorunlarıyla hemhal oluyor. Şehrimizde hayata geçirdiğimiz özellikle Trabzon Akvaryum, Boztepe Tutum Yolu ve Tempo Terası projelerimize sayın bakanımızın maddesel ve manevi destekleri, projelerimizi hayata nakil noktasında bizi cesaretlendirmiştir. İçişleri Bakanlığı görevini sunu hareketli ve en kudretli şekilde yürütürken şehrimizle ait rastgele tip meselenin takipçisi olan ve çözüme kavuşturulması hususunda alışılmadık gayret gösteren Bakanımız Süleyman Soylu’nun hem hemşehrilerimiz gözetiminde hem de Türk milletinin gönlündeki yeri çok müstesnadır” diye niteleyerek konuştu.

İlbank Umum Müdür Yardımcısı Yanardağ Bektaş’ı da mülakat fail Başkan Ahmet Metanetli Gailesiz, İlbank’ı projelerin hayata geçirilmesi noktasında genişlik büyük hissedar adına gördüklerini dile getirerek şöyle konuştu: “İlbank, hayata geçirdiğimiz ve geçireceğimiz projelerimizde mali adına genişlik şişman destekçimiz ve paydaşımız. İlbank’a hangi projeyle gidersek gidelim, temas projemize bindi oldular, finansal bindi ölçü üzerine maksimum hız gösterdiler” diyerek konuştu. – TRABZON

Share: