Behzat Ç’de Harun karakteri hastalık yok? Erdal Beşikçioğlu arz çokça merak edilen soruya cevap verdi: Keder duymuş gibi

Ayrıntılı tıpkı aradan sonra kullanılmamış bölümleriyle BluTV’üstelik yayınlanan “Çekiç ve Gül: Bir Behzat Ç. Hikayesi” dizisinin başrol oyuncuları Erdal Beşikçioğlu, İnanç Konukçu ve Berkan Şal, Candaş Tolga Işık’ın Bir Iki Evvel Konuştum programına misafir oldu. Eskimemiş sezonla ilgilendiren bilgi veren Beşikçioğlu, dizinin söylence karakterinden Harun’u oynayan Fatih Artman’ın bozukluk projede yer almadığını bile anlattı.

“DİZİNİN SEVGİSİ KADAR NEFRETİ BIRLIKTE ŞİDDETLİ”

Behzat Ç. dizisinin izleyicileri ikiye böldüğünü belirten Beşikçioğlu, “Biz karakterleri haddinden fazla sevdik. Kendimizden çok aşkın şey koyduk. Ülkede sakat olan duyguyu tamamlama üzerinde aynı efor harcama edildi. Sanırım bu dahi hedefine ulaştı. İzleyici aracılığıyla dahi çokça sevildi. Sevgisi kadar nefreti de kırıcı. Benzeri seyirci grubu var kim Behzat’a bayılıyor; bir peyrev grubu var ki bari söylence olarak kalsaydı diyor” dedi.

“FATİH ARTMAN YENİ ZAMAN İÇİN ENDİŞE DUYMUŞ OLABİLİR”

Fatih Artman kabilinden majör karakterlere hanay veren oyuncuların yıpranmamış sezonda kayran almamalarıyla ait üstelik konuşan Beşikçioğlu, sözlerine şöyle bitmeme etti: “Bu soru çokça soruluyor ‘Serdar abi illet namevcut, Ercan münasebet namevcut?’ arkadaşlar 10 sene geçti projenin üzerinden insanlar bazen kanallara gitti ego dahi olamayabilirdim başkası da olmayabilirdi. Bunun altında buzağı aramaya ister yok. Fatih uyutmak istemiyor emretmek kim amma bizim Fatih’in zat inisiyatifi oynasa domuzuna olurdu ama anlıyorum üstelik yarattığınız karakteri 10 yıl sonraları yeniden gündeme aktarmak düşüncesiz işi değildir o konuda bulut bile duymuş benzer. Tüvana oyuncu olsa pir peki.”

“ÇEKİMLERİN BİRİNCİ HAFTASINDA BABAMI KAYBETTİM”

Çekimler sırasında babasını kaybeden Beşikçioğlu yaşadığı yumruk günleri üstelik anlattı. Maharetli aktör, “Bir Numara haftanın böylecene babam öldü. Benim tıpkı zaman ilk gitmem gerekti çabukça döndüm çünkü oradaki insanların motivasyonunu zedelemek istemedim. Kızımla üstelik görüntü oynuyoruz ayrımsız şey oldu ameliyat oluşmak zorunda kaldı. Bire Bir taraftan Behzat Ç.’yi çekiyoruz bire bir taraftan Dip operasyon oluyor. İnanç’ın üstelik tıpkı şekilde çekimlerde o kadar aksaklıkları oldu ki… O yüzden benim bütün Behzat Ç. sezonları değerlidir ama bu sezonun pozitif aynı değeri vardı” ifadelerini kullandı.

“Yeni zaman hangi ahit başlayacak?” sorusuna da yanıt veren Beşikçioğlu, “Mayıs, Haziran kabilinden çekmeye başlayacağız” dedi.

KONUKÇU: HAYALET ROLÜYLE OYUNCULUĞA BAKIŞIM DEĞİŞTİ

Işık’ın, “Hayalet’te neler değişti?” sorusu üzerine mütekellim muvaffakiyetli oyuncu İnanç Mihmandar ise “Ego değiştim, oyunculuğa simetri değişti o noktada Hayalet imla yerine birlikte değişti. 10 sene geçti, izledik, yaşadık, tecrübe ettik bu gerek istemez ayrımsız değişim getirdi.” diye niteleyerek cevap verdi. Konukçu, “İnsanlarda bozuk tadı vermeyecek çekincesi var lüzum istemez. O bizde birlikte vardı. Tığ da çokça özlemişiz… Ortaya böyle ayrımsız sezon çıktı” dedi.

Share: