Batman haberi! Batman 5. Mektup Fuarı 14 Ekim’de kapılarını kitapseverlere açacak

Batman’da 5’incisi planlı pusula fuarı, 14 Ekim’de açılacak.

Valilik ve şehremaneti marifetiyle valilik uğrunda düzenlenecek, 10 dolaşma sürecek fuar literatür ve beyin dünyasından çokça sayıda kişiyi kentte buluşturacak.

Vali ve Şehremaneti Başkan Vekili Ekrem Canalp, yayınevleri ile gökçe yazın ve hatır dünyasından çok sayıda şöhretli yazarın fuara katılacağını söyledi.

İnsanlık tarihinin genişlik kızıl hazinesinin bilgelik olduğunu ifade fail Canalp, “İnsan üzere her mevzu değerli tıpkı hazinedir. Tıpkısı hesap yaptık. Yayınevlerinin fuarda sergileyeceği binlerce değişik kitabın sayfa sayısı toplamda 5 milyonu aşıyor. Fuardaki hazinenin büyüklüğünü göstermek üzere mottomuzu ‘Batman’de açılan 5 milyon iş’ olarak belirledik. Gelin ve benzeri husus de siz açın.” dedi.

Canalp, Batman’ın gailesiz aynı nüfusa ehil olduğunu dile getirerek, gençlerin kitapla buluşmasını henüz efdal seviyelere taşımayı önemsediklerini belirtti.

Kitap fuarının buna yardım sağladığına belen fail Canalp, “Öğrencilerimizi mektupla fuara davet ettik ve fuara gelebilmeleri için otobüslerimizle ücretsiz servis hizmeti sağlıyoruz. Yazarları ve yayınevlerini Batman’a getirmekle kalmıyor, Batman’ı bile mektup fuarına getiriyoruz.” ifadelerini kullandı.

Canalp, ücretsiz pusula alabilmeleri için öğrencilere dağıtılan hediye üzüntü uygulamasının bu yıl birlikte devam edeceğini anlatarak, güzeşte yıl 800 bin liralık ödül üzüntü dağıtıldığını, bu sene 1 milyon 200 bin lira mesabesinde 30 ve 40 bin liralık bağış sıkıntı dağıtılacağını belirtti.

Öğrencilerin bu çeklerle fuarda beğendiği kitabı alabileceğini dile getiren Canalp, “Evlatlarımızın geleceği ve çağcıl imkanlardan faydalanabilmeleri üzere elimizden gelenin yeryüzü iyisini yapmaya çalışıyoruz. Onların üzerine sakıt bir tane özdek, kavzamak.” diye niteleyerek konuştu.

Share: