Badminton kol müsabakalarında finale yükselen takımlar muhtemelen oldu

Karaman Bilgisizlik ve Spor İl Müdürlüğünün karı sahipliğinde düzenlenen meslek sporları gençler badminton grup müsabakalarında finale yükselen takımlar galiba oldu.

Cahillik ve Spor Bakanlığı, Spor Hizmetleri Umumi Müdürlüğü Okul Sporları Daire Başkanlığının hayatiyet programında düzlük kayran ve Karaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün ocak sahipliğinde 13 Ocak Cuma haset başlayan okul sporları gençler badminton takım müsabakaları 15 Eş Iş günü Yunus Emre Spor Salonu’nda oynanan serencam devir maçlarının ardından sona erdi. 10 ilden 24 bando ve 120 sporcunun tıpkı dip tura yücelme mücadelesi verdiği müsabakalar böylelikle tendürüst erkekler kategorisinde Ankara Mamak Mesleksel ve Teknik Küçük Asya Lisesi böke birinci olurken, Karaman Ayrancı Çok Programlı Rum Lisesi ikinci, Mersin Ağacı Mahmut Aslan Küçük Asya Lisesi üçüncü, Ankara Prof. Dr. Fuat Sezgin Küçük Asya Lisesi dördüncü oldu. Kızlarda ise Ankara Atatürk Lisesi bir numara, Niğde 15 Temmuz Şehitleri Spor Lisesi ikinci, Ankara Prof. Dr. Fuat Sezgin Küçük Asya Lisesi üçüncü, Isparta Ahmet Melih Doğan Anadolu Lisesi dördüncü oldu.

Kategorilerinde dereceye giren Ankara Mamak Mesleksel ve Beceri Rum Lisesi, Karaman Ayrancı Çok Programlı Rum Lisesi ile kızlarda dereceye giren Ankara Atatürk Lisesi ve Niğde 15 Orak Ayı Şehitleri Spor Lisesi Erzincan’da düzenlenecek Türkiye şampiyonası finallerinde uğraş etmeye hak kazanan takımlar oldu. Müsabakalar sonunda dereceye giren takımlara sükse belgeleri ve madalyaları ise düzenlenen törenle verildi. – KARAMAN

Share: