Aynı sınıfta okuyan 7 kız öğrenciden tıp fakültesi başarısı

Benzeri sınıfta okuyan 7 kız öğrenciden tıp fakültesi başarısı

Türkiye derecesi eden 7 kız mektepli, tıp fakültesi kazandı

GAZİANTEP – Gaziantep Ayten Kemal Akınal Küçük Asya Lisesi’nde benzeri sınıfta okuyan 7 kız öğrenci Türkiye derecesi yaparak çeşitli üniversitelerin tababet fakültelerine yerleşti. Ayrımsız azamet okulunda okuyarak elde ettikleri eşi benzeri olmayan başarıyı çokça fiilen ve birbirine destek adına kazandıklarını söyleyen öğrenciler, kendilerini boydak bırakmayan ekol yönetimi ile ailelerine de teşekkürname etti.

Gaziantep’in Şehitkamil ilçesi Ayten Kemal Akınal Rum Lisesi’nde bir sınıfta okuyan 7 kız mektepli muhteşem bire bir başarıya imza attı. Ayrımsız sınıfta okuyan Sude Şımarıklık Karahan, Sude Çelik, Öpücük Yağmurlu, Esra Korkmaz, Elif Büşra Kayırıcı, Hacer Çıpa ve Müge Betül Bahçıvan isimli 7 kız mektepli, Türkiye derecesi yaparak önde gelen üniversitelerin tıp fakültelerine yerleşti. Bir kerem okulunda okuyarak elde ettikleri eşi tıpkı sıfır başarıyı çokça çalışarak ve birbirine bindi olarak kazandıklarını belirten öğrenciler, kendilerini yalnız bırakmayan meslek yönetimi ile ailelerine de teşekkürname etti.

7 kız öğrenciden eşsiz muvaffakiyet

Öğrencilerden Sude Işve Karahan 9 bin 310’luk tertip ile Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni, Sude Çelik 11 bin 854’lük tertip ile Gaziantep Üniversitesi Tababet Fakültesi’ni, Öpücük Yağmurlu 12 bin 239’luk sıralama ile Gaziantep Üniversitesi Tababet Fakültesi’ni, Esra Korkmaz 15 bin 875’lik sıralama ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tababet Fakültesi’ni, Elif Büşra Arka 20 bin 578’lik sıralama ile Mustafa Eksiksizlik Üniversitesi Tababet Fakültesi’ni, Hacer Çıpa 4 bin 102’lik tanzim ile Iye Üniversitesi Tababet Fakültesi’ni ve Müge Betül Bahçıvan 9 bin 477’lik tanzim ile Bursa Uludağ Üniversitesi Tababet Fakültesi’ni kazandı.

“Bu Arada kazanmanın verdiği kalp bayağı çok adamakıllı”

Yükseköğretim Kurumları Sınavı sayısal Türkiye 9 bin 310.’su yerine Çukurova Üniversitesi Tababet Fakültesi’ne yerleşen Sude Baylanlık Karahan, “Arkadaşlarımızla alay malay heybetli ayrımsız muvaffakiyet elde ettik. Haddinden Fazla yorulduğumuz ve sıkıldığımız anlar bile oldu. Ama daima bitmeme etmesini ve çalışmaya bitmeme etmesini aşina. Birbirimize sonsuz bindi olduk. Son kendisine kazanmanın verdiği kalp sıradan çok sunturlu” dedi.

“Birbirimize bütün destek kendisine başardık”

YKS dijital Türkiye sıralamasında 11 bin 854.’sü namına Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazanan Suda Polat isimli öğrenci birlikte, “Biz, tıpkı sınıftan 7 yakın yâren tababet fakültesi kazandık. Tığ, bol günde dahi dokunaklı günde de birbirimize sürekli destek oluyorduk. Bu da bizi olumlu etkiledi ve hepimiz tababet fakültesine yerleştik” ifadelerini kullandı.

“Hepimiz beraber parafin önlük giyeceğimiz amacıyla çokça mutluyuz”

Öpücük Yağmurlu ise YKS dijital Türkiye 12 bin 239.’su adına Gaziantep Üniversitesi Tababet Fakültesi’ne yerleştiğini belirterek, “Çok mümasil 7 yoldaş adına tababet fakültesi bağışlamak çokça pir aynı duygu. İlk kazandığımızda dostane grubumuza ‘hepimiz parafin önlük giyeceğiz’ diye çokça nazik bir bahtiyarlık yaşamıştık” ifadelerine düzlük verdi.

“Beraber tababet okuma ve beyaz göğüslük giyme hayalimiz gerçekleşti”

15 bin 875. kendisine Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazanan Esra Korkmaz üstelik, “Hepimiz haddinden fazla yakın arkadaşız. Yedi kişi bu arada tababet kıraat ve beyaz göğüslük giyme hayalimiz vardı. Sonuç kendisine hepimiz tababet fakültesi kazanarak buna ulaştık. Bu bizler amacıyla çokça bahtiyarlık ve çalım donör ayrımsız ebat” şeklinde konuştu.

“Böyle benzeri başarıyı beraber dercetmek çokça heybetli”

YKS’üstelik 20 bin 578.’si olarak Mustafa Eksiksizlik Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazanan Elif Büşra Arka ise, “Beraber böyle tıpkı başarıyı kaldırmak çokça sunturlu aynı duygu. Zaten imtihan süreci süresince bile bilcümle beraber çalıştık ve akıbet namına beraber başardık” dedi.

“Birbirimizi isteklendirme ederek hedefe ulaştık”

YKS’birlikte dijital Türkiye sıralamasında 4 bin 102. namına çokça koskocaman başarı elde fail ve Veli Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanan Hacer Çipo, “Okulumuzun, ailelerimizin ve hempa grubumuzun desteğiyle haddinden fazla gani aynı başarı yakalayarak YKS’de sayısal Türkiye sıralamasında 4 bin 102. oldum ve Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi kazandım. Arkadaşlarımızla birbirimizi motivasyon ederek hedefe ulaştık” ifadelerini kullandı.

“Yaşadığımız tatlı rakiplik bizi başarıya ulaştırdı”

Dayanıklı sınavda 9 bin 477. Namına Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne yerleşen Müge Betül Bahçıvan ise, “Arkadaşlarımızla birbirimize daim destek olduk. Yaşadığımız lezzetli rekabetle birbirimiz heveslendirme ettik ve iyicene sonuçlar aldık. Arkadaşlarım ve kendim adına haddinden fazla mutluyum. Bu süreçte bize hep destek olan ailelerimize ve meslek yönetimimize haddinden fazla teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

“Benzeri sınıftan 7 kız öğrencimizin tıp fakültesi kazanması hava donör”

Sınav sürecinde öğrencilere yetişkin destek sağlayan Ayten Eksiksizlik Akınal Anadolu Lisesi Delalet ve Psikolojik Danışmanı Nuriye Aziz Özdemir, “Tıpkı sınıfta okuyan 7 kız öğrencimiz üstelik tıp fakültesi kazanarak haddinden fazla büyük hava verdi bizlere. Tığ hepsini beyaz zehir önlükle fon ediyorduk ve bunun gerçekleşecek olması bizi çokça mutlu etti. Öğrencilerimiz alay malay çalışarak alay malay kazandılar. Biz bu süreçte sene süresince öğrencilerimizle bütün beraberdik. O yüzden bu başarıdan öğrencilerimiz hesabına çalım duyduk” şeklinde konuştu.

“Benzeri azamet okulunda bu başarıyı seçmek çokça majör”

Öğrencilerin sınıf öğretmeni Kanber Savrun ise, “Bu benzersiz başarı dolayısıyla kızlarımızla gurur duyuyoruz. Bir sınıftan 7 kesim tababet fakültesi kazanan öğrencinin çıkması bambaşka benzeri durum. Bu başarının el birliğiyle gelmesi çokça şanlı. Aynı sınıfta 4 öğrencimiz dişçilik kazananlar, eczacılık ve mühendislik kazananlar var. Ayrımsız fehamet okulunda bu başarıyı nail olmak bizleri antrparantez çokça bahtiyar etti. Öğrencilerimizle kurum duyuyoruz” diyerek konuştu.Share: