Adıyaman’da TEKNOFEST bilgilendirme toplantısı yapıldı

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Aşcı’ın da katılımıyla bu sene 6.sı düzenlenecek olan TEKNOFEST’in tanıtım ve brifing toplantısına katıldı.

İl Milli Terbiye Müdürü Ramazan Aşcı başkanlığında Perre Mesleksel ve Ustalık Anadolu Lisesi Aplikasyon Oteli Konuşma Salonunda düzenlenen toplantıya, büro müdürleri, Türkiye Uygulayım Bilimi Takımı Vakfı Adıyaman İl Sorumlusu Muhammed Furkan Karaca, okul idarecileri ve ekol müşavir öğretmenleri katıldı.

Türkiye’nin milli uygulayım bilimi hamlesinin sembolü haline gelen TEKNOFEST yarışmalarının mefret olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Aşcı, “TEKNOFEST Havacılık, Feza ve Uygulayım Bilimi Festivali, ülkemizin milli teknoloji geliştirme süreçlerinde kritik alım çalım oynayan gelgel ve kuruluşları aracılığıyla desteklenen, Türkiye’nin evvel ve yegâne havacılık, feza ve uygulayım bilimi festivalidir.

Geçmiş yıllarda TEKNOFEST’e katılımda çok pir başarılar kazanan öğretmen ve öğrencilerimiz yetişkin birikim ve tecrübeler kazandı. Öğrencilerimiz projeleri ve teknolojik fikirleri ile yarışma heyecanını yaşadılar. Bugüne kadar yaptığımız çalışmalarla sınırlı bire bir vukuf birikimi elde ettik. Zaman yaptığımız toplantılarla bu sınama ve birikimleri okullarımızla ve öğretmenlerimizle katılmak istiyoruz. Bu toplantı ile alay malay hazırlıklarımızı hareketli bir şekilde sürdüreceğiz. İl Milli Yetişek Müdürlüğü yerine bizler size bu konuda seçkin çeşit desteği sunmaya hazırız. Bakir dönemde, TEKNOFEST festivaline daha çok paydaşlık sağlayacağımıza ve henüz muvaffakiyetli olacağımıza inancım tamdır” ifadelerini kullandı.

Toplantı Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Adıyaman İl Sorumlusu Muhammed Furkan Esmer aracılığıyla TEKNOFEST 2023 teknoloji yarışmaları başvuruları için sokum geçekleştirmesiyle sona erdi. – ADIYAMAN

Share: