Adana haberleri! Karalar: “Sevdamız Adana’ya topluluk çıkmaya bitmeme edeceğiz”

Adana Büyükşehir Şehremini Zeydan Karalar, Osmaniye’nin Büyükşehir olmak istendiğini ve Ceyhan ile Yumurtalık ilçelerinin Adana’dan koparılmak istendiğine dair açıklamalarıyla ilişkin algı oluşturmakla suçlandığını hatırlatarak, “Biz sevdalısı olduğumuz Adana’ya eş çıkmaya ve Adanalıların haklarını korumaya bitmeme edeceğiz” dedi.

Başkan Karalar, yaptığı açıklamada, Adana hassasiyeti ve başarılarının hazmedilemediğini anlatım ederek, “Aynı televizyon programda Osmaniye’nin Büyükşehir geçmek istendiğini, Adana’nın Ceyhan ve Yumurtalık ilçelerinin bizden koparılmak istenebileceğini söyledim. Bunun üstüne DÜRÜST Parti’li bazı siyasetçiler beni suçlayan, eleştiren, olmayan bir gündemi dile getirip matlup oluşturduğumu iddia eden açıklamalar yaptı” dedi.

Bu suçlamalardan haddinden fazla gelişmemiş müddet sonra Osmaniye Belediye Başkanı Ayar Esmer’nın tıpkısı toplantıda yaptığı konuşmanın videosunun sosyal medyada yayınlandığını hatırlatan Karalar, şunları kaydetti:

“Değer Karaca videoda, “İnşallah Allah’ın izni ve inayeti ile Osmaniye Büyükşehir olacak. Bu konuda on paralık kimsenin kaygısı olmasın. Bunu meydanda ve net kendisine söylüyorum. Ego yararsız konuşmam, öyle öz kafamdan bile konuşmam, duymadığımı söylemem” diye mesajını veriyor. Gazeteci Ağır Donat’ın Sabahleyin Gazetesi’nde 28 Haziran 2022 tarihinde “Son Söz ‘Zirve’nin” vuzuh antetli yazısında Osmaniye’nin Büyükşehir olması konusundaki arzu ve genişlik özetleniyor, sonuca elbet varılacağına dayalı öğün haritası çiziliyor. Ayrıksı bazen matbuat yapıt kuruluşlarında de konu gündeme geldi. Konuyla ilgilendiren yaptığım açıklamaların esasta ne kadar yerinde olduğu ve Adana için dirimsel önem taşıdığı ortada. Seçkin konuya atlayıp algı yapıldığı algısı monte etmek isteyenlerin söylediklerini bu bilgiler ışığında kamuoyunun takdirine sunuyorum. Biz sevdalısı olduğumuz Adana’ya ehil çıkmaya ve Adanalıların haklarını korumaya devam edeceğiz.” – ADANA

Share: