1’İNCİ ULUSLARARASI DİŞ SEMPOZYUMU’YLA TÜRK DİŞ HEKİMLİĞİNİ DÜNYAYA TAŞIDIK?

İstanbul Atlas Üniversitesi tarafından 1’inci Arsıulusal Diş Sempozyumu ve 1’inci Millî Ilmî Mektepli Sempozyumu gerçekleştirildi. Sempozyumda, arsıulusal konuşmacılar olduğunu belirten Bilgi Şöleni Başkanı Prof. Dr. A. Bülent Katiboğlu, ‘Böylece hem Türk diş hekimliğini hem da İstanbul’u dünyaya taşımış oluyoruz’ dedi.

Dental büro, doktor ve öğrencilere hususi İstanbul’de planlı Greatist Fuarı’nda, Saten Üniversitesi birlikte 1’inci Uluslararası Diş Sempozyumu’nu gerçekleştirdi. 21 Ekim’de gerçekleştirilen etkinlikte; Günlük Ofis Uygulamasında Dental Lazerler konusu Prof. Dr. Esas Minovska, Acul ve Pahal Düşünme- Modern Doktorculuk üzere Modern Yaklaşım konusu Dr. Koray Feran, İkonik Çözüm: Minival İnvaziv Anteriör Bedii konusu Dr. Shiraz Khan ve Dişçi Tevessül Etmek konusu dahi DT. Serdar Sıralar tarafından ele alındı. Diş hekimliğinde bir nice değişik kol olduğuna değinen Bilgi Şöleni Başkanı Prof. Dr. A. Bülent Katiboğlu, Bu branşların hepsinde kendi alanında ehlivukuf diş hekimleri konuşuyor. Burada teknolojiyle ve sayısal dünyayla da alay malay akım ederek diş hekimliğinin hangi kadar gelişmiş olduğunu sunmuş oluyoruz? açıklamasını yaptı.

‘DÜNYADA BU ZÜMRE ORGANİZASYONLARIN SAYISI ÇOKÇA AZ’

Prof. Dr. A. Bülent Katiboğlu, ‘Buraya ilişki az çok aheste. Uluslararası konuşmacılarımız henüz aşkın. Böylelikle kongremiz hem diş hekimliğini hem de İstanbul’u dünyaya taşımış oldu. Kurultay esasta halkımıza birlikte seslenme ediyor. Uç diş sağlığını vurguluyor. Bu yüzden bile ayrı benzeri önemi var. Dünyada yapılan dişçilik fuarlarının sayısı çok fazla değil. Pandemide şişman tıpkı açıklık verildi. Bu aradan sonradan çok şişman benzeri fuar dizmek, alelade rehavet talip tıpkı işti. Bu fuarın organize edilmiş olması bile büyük tıpkı başarı. Tabiatıyla kim bence İstanbul, dünyanın yer domuzuna kenti. Çocuklarımız gidiyor ama kâffesi et kafalı dönsünler istiyoruz. ve de ant içerisinde hem bu sektörde hem Türkiye genelinde bunu başarıp bütün gençlerimizi ve göç olan beyinlerimizi ülkemize baştan izansız kazandıracağız’ şeklinde konuştu.

‘ULUSLARARASI BİLGİ ALIŞVERİŞİ SAĞLANACAK’

İstanbul Saten Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Pespaye ise şunları söyledi:

‘Bu konferansta ana hedef, diş hekimliğindeki bilgelik birikiminin aktarılmasıdır. Bunun sağlanmasıysa ulusal ve uluslararası düzeyde olacaktır. Aynı zamanda diş hekimliğinde teknoloji çok mefret tıpkı kayran kaplamaktadır. ve diş hekiminin mesleğini uygularken daha çok çıktı yaralanması gerekmektedir. Gelişen bu göz apayrı çokça nazik tıpkısı fasıl haline gelmiştir. Bu birikimlerin aktarılması ve dinç dişçi adaylarının bilgilerden faydalanması antrparantez dişçilik öğrencilerimizin yaptığı çalışmaların sunumları bu sempozyumda ortaya konacaktır. Diğer yandan uluslararası diş hekimleriyle meslektaşlarımızın kaynaşması, vukuf alışverişinde bulunması sağlanacaktır.?

Share: