Zonguldak’ta arakçılık yaptıktan sonra bekçiye çarpıp kaçan kişiler Düzce’de yakayı ele verdi

Zonguldak’ta hırsızlık yaptıktan sonraları bekçiye çarpıp kaçan eşhas Düzce’de yakayı ele verdi

Oto hırsızların plak oyunu tutmadı

DÜZCE – Zonguldak’ta kiraladıkları otomobile ayrıksı bir aracın plakasını takarak hırsızlık işleyen, ekiplerin “dur” ihtarına uymayarak bekçiye çarpıp kaçan 2 karanlık, Düzce’de yakalandı.

Fenomen, geçtiğimiz cuma günü Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye bakarak, V.T. ve T.K. isimli şüpheliler, Ereğli’de benzeri otomobil kiraladı. Kiralık aracı de oto arakçılık amacıyla kullanan eşhas, gözüne kestirdikleri bazen otomobillerin parçalarını çaldı. Şüpheliler, yakalanmamak amacıyla ise tamire bırakılan tıpkı otomobilin plakasını çalarak, zat kiraladıkları otomobile taktı.

Şahısların durumundan şüphelenen dideban ekipleri, “dur” ikazında bulunarak otomobili nezaret etmek istedi. Bu tam şüpheliler bekçilerin “dur” ihtarına uymayarak, benzeri personelin koluna çarpıp kaçtı.

Şahısların Düzce’de olduğu belirleme edildi. Ereğli İlçe Güven Müdürlüğü ve Düzce İl Itimat Müdürlüğü’nün koordineli çalışması neticesinde şüpheliler, çaldıkları makine parçalarını satamadan yakalandı. Şüpheliler gözaltına alınırken, otomobilde ise taharri yapıldı.

Yapılan incelemelerde şüphelilerin çaldıkları apayrı ayrımsız aracın plakasını, kiraladıkları otomobile vidalayarak taktıkları belirlendi. Otomobilde ise başka araçlardan sökülerek çalındığı belirlenen yedek parçalar ele geçirildi. Eşhas, Zonguldak polisine teyit edildi.

Zonguldak Valiliği’nden açıklama

Zonguldak Valiliği’nden konuya ilgili yapılan kayıtlı açıklamada, “Kışla Mahallesi Uran Sitesinde memur çarşı ve mahalle bekçilerimizin ikircim üstüne teftiş etmek istediği bire bir çevirici ikazlara uymayarak bir personelimizin koluna çarparak kaçmıştır. Yapılan icraat sonrası Kdz Ereğli İlçe Inanma Müdürlüğü ekiplerimizce kontrolden kaçan aracın Düzce iline gittiği belirleme edilmiş, Düzce İl Emniyet Müdürlüğü ile kurulan koordine sonrası Dalavereli V.T. ve Ibret T.K. yakalanmıştır. Araç içerisinde ekiplerimizce yapılan kontrollerde değişik bire bir araçtan çalma motosiklet aksamı ve gayr adına tescil kaydı olan plaka tespit edilmiştir. Keleş eşhas tutuklanarak cezaevine gönderilmiştir” ifadeleri kullanıldı.

Share: