Yurtlardaki ücretsiz konaklamadan yararlanıp dinlence yapan gençler Adıyaman turunda

Itimat Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarında 18-30 yaş arası gençler üzere uygulamaya konulan ücretsiz konaklama imkanından faydalanan öğrenciler, Adıyaman’ı gezdi.

Yaz tatilini yolculuk ederek kıymetlendirmek talip gençler amacıyla 81 ilde seçilen KYK yurtlarındaki ücretsiz konaklama imkanı rabıta görüyor.

Kendileri için hususi namına hazırlanan Veysel Karani ile Savfan Yurdu’na gelen ve burada işyar personel tarafından karşılanan çoluk çocuk, odalarına yerleşti.

Konaklama imkanından faydalanan gençlerden Yahya Yılmayan, AA muhabirine, Gaziantep’ten geldiğini söyledi.

Kentin tarihi ve turistik mekanlarını görmek için geldiğini belirten Yılmayan, “5 günce vurmak amacıyla geldim, burada arkadaşlarım dahi var. Kendileriyle kenti gezeceğim. Buradan bilahare birlikte apayrı ayrımsız ile her an, orayı aşinalık fırsatı bulacağım. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a bu proje amacıyla teşekkürname ederim.” dedi.

Gaziantep’ten mevrut Aynur Türkmen üstelik tıpkı ahir durağının üstelik civar iller olacağını aktardı.

Emeği geçenlere teşekkürname eden Türkmen, “Çokça memnun kaldım. Kentin tarihi yerlerini gezdim, yurtlarda ücretiz kalıyoruz, konaklamamız 3 günden 5 güne çıkarıldı. Buradan sonraları ayrıksı benzeri şehre gideceğim.” diyerek konuştu.

“Gençlerimizin çetin ilgisini görmekteyiz”

Toyluk ve Spor İl Müdürü Fikret Batur üstelik projenin öneminden bahsetti.

Öğrencileri yurtlarda mihman etmenin kendilerini dahi sevindirdiğini tamlayan Keleş, şunları kaydetti:

“Yolculuk sever projesi kapsamında gençlerimizin dokunaklı ilgisini görmekteyiz. Onları burada kendi evlerindeki üzere konuk ediyoruz. Bu kapsamda gençlerimize andıran bent ve hassasiyetle yaklaşıyoruz. Özellikle geldikleri şehirlerde evet birlikte ilimizdeki tarihi turistik yerlerle ait çokça evire çevire bilgiler ve anılarla ayrılmalarına illet olabilecek ev sahipliği yapıyoruz.”

Share: