Yüksekovalı tekvandocular, piknik alanında şampiyonaya hazırlanıyor

Hakkari’nin Yüksekova ilçesindeki 25 tekvandocu, Dilimli Barajı kenarındaki piknik alanında antrenmanlarını sürdürüyor.

Yüksekova Cahillik ve Spor Müdürlüğü eliyle verilen tekvando eğitimlerine bitmeme eden çoluk çocuk ve minikler, sarih havada antrenmanlarını sürdürüyor. Dilimli Barajı’nın kenarında piknik özne ailelerin meraklı bakışları beyninde tekvando eğitimi kayran sporcular, yıldızlı havada gezmenin de tadını çıkarıyor.

“çıktı Yüksekova sporla anılacak”

Açıklamalarda kâin Yüksekova Gençlik ve Spor Müdürü Sami Kırıcı, ilçenin daha çok sporla anılacağını belirterek, “Yalınlık çekicilik hem zinde hem birlikte başka dallar için teşvik edicidir. Sporcularımızı doğa ile buluşturmak, antrenmanlarımızı doğada fayrap etmek için baraj gölü kenarına geldik. Sporda hedefimiz dünyada ülkemizi künde ederek, bayrağımızı dalgalandıracak ahlaklı, yurtsever sporcular yetiştirmektir. Yüksekova’birlikte sporda haddinden fazla gani benzeri gizil var. Kayakta ise milli antrenörlerimiz var. Ayrıca Türkiye ve Balkan birinciliklerimiz var. Antrparantez spora korkulu aynı deste birlikte var. Bizlerde eğitmenlerimizle birlikte gelişigüzel çevrim değişik spor dallarında yetişek gören öğrencilerimizi natür ile bütünleştirip belirtik havada antrenmanlarımızı yapıyoruz ve yapmaya dahi devam edeceğiz. imdi Yüksekova sporla anılacak ve konuşulacak” dedi.

Dilimli Barajı kenarında idman işleyen öğrenciler ise ayan havanın kendilerine ongun geldiğini ve bahtiyar olduklarını belirtti. – HAKKARİ

Share: