Yer Sarsıntısı çadırlarına sobalar Metal’den, odunlar köylülerden

Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde yediden yetmişe eksiksiz vatandaşlar hareket bölgesine müzaheret amacıyla seferber oldu. Kırsal mahalledeki vatandaşlar dağlardan kestikleri odunları depremzedeler için hazırlarken, Sındırgı Mesleksel ve Maharet Küçük Asya Lisesi tarafından üstelik otağ sobası üretimine başlandı.

Zelzele bölgesindeki kurulan çadırlarda istinas ihtiyacı için Sındırgı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi fahri öğrenciler ve öğretmenleri aracılığıyla çadır tipi soba üretimine başladı. Hayırsever vatandaşların destekleri ile sarıklı ve öğrenciler yoluyla üretilen sobalar müzaheret seferberliği ile bölgelere giden odun yardımı yüklenen TIR’larla birlikte AFAD vasıtasıyla belirlenen gerekseme durumuna bakarak bölgeye gönderilecek.

Sarsıntı bölgesine yapmak için geçmiş etapta 100 adet soba yapmayı planladıklarını tamlayan Sındırgı Mesleki ve Ustalık Küçük Asya Lisesi müdürü Recep Örüm ” Zelzele bölgesinde mağdur olan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını tıpkısı nebze olsun arkalamak için Sındırgı halkından toplamış olduğumuz yardımlarla aldığımız soba malzemelerini burada sobaya dönüştürüyoruz. Tamamladığımızda da hareket bölgesine göndereceğiz. 14 parça sobayı gönderdik, 20 tanede hazırlıyoruz. Pazarteside 60 sunum malzemesi gelecek tamamladığımızda onları dahi göndereceğiz.” Dedi.

Yardımda olmak talip vatandaşların üstelik İlçe Milli Terbiye Müdürlüğüne başvuruda bulunabilecekleri belirtildi. Sındırgı Umurlar rustik mahallesinde vatandaşlar tarafından hazırlanan 1 TIR 25 Titrem odun Kahramanmaraş’a gönderildi. – BALIKESİR

Share: