Yaylaya gitmek isteyen annesini yastıkla boğarak öldürdü

Yaylaya gitmek talip annesini yastıkla boğarak öldürdü

ADANA – Adana’da tıpkı gönül yaylaya müracaat etmek talip yatağa mahkum annesini yastıkla boğarak öldürdüğü iddiasıyla tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre görüngü, 13 Ağustos günü saat 08.30 sıralarında Seyhan ilçesi Fatih Mahallesi’ndeki 3 kıvrım binanın dayanaklık etmek katında meydana geldi. Mütekait Izzetinefis Güngör (58), ayrımsız süre ilk yatalak tutkun olan annesi Neriman Güngör’ün bakımını üstlendi. Olay haset sabah saatlerinde Güngör’ün kayırıcı hatim komşusu, eve inerek kapıyı çaldı fakat Izzetinefis Güngör, açmayarak polis güçleri ve keyif ekiplerini çağırmasını söyledi. Komşunun ihbarıyla eve polis güçleri ve keyif ekipleri gönderildi. İçeri giren ekipler, Neriman Güngör’ü salondaki yatağında sabit yatarken, oğlu Itibar Güngör’ü ise banyoda bilekleri maktu halde kanlar zarfında buldu.

Sağlık ekiplerinin incelemesinde Neriman Güngör’ün hayatını kaybettiği belirlendi. Çetin çorlu Izzetinefis Güngör ise ambulansla Seyhan Çap Hastanesi’ne kaldırıldı. Tedavisinin tamamlanmasının ardından gözaltına alınan Güngör, Kıya Çağ Amirliği’ne götürüldü. Sorguya alınan Güngör, Alzheimer hastası annesini yastıkla boğduktan sonradan intihara kalkıştığını itiraf etti.

Güngör, ifadesinde, “Eşim ve çocuklarım rahatsız olunca annemi bambaşka ayrımsız eve götürüp, bakmaya başladım. Annem daima, ‘Ben cavlamak istiyorum. Yaşadıklarımın sebebi sensin’ diyordu. Olaydan birkaç devir geçmiş da ‘Eşini ve çocuklarını yaylaya gönderdin. Annem ‘sen eşini ve çocuklarını yaylaya gönderdin, tığ burada yanıyoruz’ dedi. O günden sonraları sunturlu bunalıma girdim. Ben bile, ‘Sen kimseyi sevmiyorsun. Ben üstelik kimseyi sevmiyorum’ dedim. Annem tahammülfersa çileler çekiyordu. Onu huzura erdirdim” dedi.

Öte yandan Güngör’ün bipolar şahsiyet bozukluğu tedavisi gördüğü, antideprasan deva kullandığı öğrenildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Izzetinefis Güngör, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.Share: