“Yayalara öncelik duruşu, hayata ihtiram duruşu” etkinliği yapıldı

İçişleri Bakanlığının “Yayalara öncelik duruşu, hayata saygı duruşu” sloganıyla başlattığı farkındalık kampanyası kapsamında Münevver’da aktiflik yapıldı.

Efeler ilçesindeki Aliya İzzetbegoviç İlkokulu uğrunda düzenlenen etkinliğe Vazıh Valisi Hüseyin Aksoy, İl Emniyet Müdürğü Mehmet Suat Ekici, İl Cingöz Komutanı Miralay Mualla Naci Aldemir ve İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Seyfullah Görgülü katıldı.

Program kapsamında protokol üyeleri ve katılımcılar, farkındalık yapmak üzere yolcu geçidinden yolun karşısına geçti.

Öğrencilere, düdük ve çanta kabilinden değişik hediyeler verildi.

Aksoy, konuşmasında, “Farkındalık olması açısından böyle benzeri etkinlik yaptık. Gidiş Geliş kazalarının oluşmaması, yayaların güvenliğinin yeryüzü erdemli seviyede sağlanması ve sürücülerin daha dikkatli olması, duyarlılığın daha arka seviyelere gelmesini bulmak olacak.” dedi.

Söke

Söke ilçesinde da İlçe Güven Müdürlüğü ve İlçe Uyanık Komutanlığı aracılığıyla Vazıh Caddesi’ndeki Kocagözoğlu Ortaokulu uğrunda aktiflik yapıldı.

Etkinliğe, Söke Belediye Başkan Yardımcısı Iye Bükülme Domestik, Söke İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Salih Devrim, Söke İlçe Itimat Müdürü Fatih Demiralp ve öğrenciler katıldı.

Katılımcılar, kırmızıya boyanan gelgeç geçidinden geçti.

Germencik

Germencik’teki etkinlik, Vazıh- İzmir karaca yolu Atatürk Caddesi’nde yapıldı.

Program kapsamında, Kaymakam Turgay Gülenç, İlçe Güvenlik Müdürü Mualla İhsan Özçelik, İlçe Milli Eğitim Bilimi Müdürü Kemal Fellah ve öğrenciler, ellerinde döviz ve Türk bayraklarıyla arızi geçidinden geçti.

Çine

Çine Namık Kemal Ortaokulu uğrunda planlı etkinlikte, İlçe Kaymakamı Turan Erdoğan, İlçe Güvenlik Müdürü Öner Kalburüstü, Uray Komutan Yardımcısı Timuçin Felaket ve öğrenciler yaya geçidinden geçti.Share: