YANLIŞSIZ Parti’li Ünal, Osmaniye’de sivil cemiyet kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldi Açıklaması

SELIM Tümen Kol Başkanvekili Çevrimli Ünal, Türkiye’nin, akse çözücü bire bir büyüklük namına geleceğin yükselen yıldızı olduğunu ve dünyadaki azık krizini önlediğini belirtti.

Ünal, Osmaniye Valiliğini ziyaretinde izzetinefis defterini imzaladı, Ilbay Erdinç Yılmaz ile basına sınırlanmış görüştü.

Osmaniye Kahramanmaraşlılar Yardımlaşma ve El Birliği Derneğini dahi konuşma fail Ünal, toplum örgütü başkanı Mehmet Altun ve üyelerle bir araya geldi.

SELIM Tümen’li Ünal, Kahramanmaraş’ın milli savaş dönemlerine değinerek, “Bugünkü verdiğimiz mücadelenin hangi zeki geldiğini unutmamak geçişsiz. Bunlar ‘bu millet unutur’ zannediyorlar ama bu millet ariftir. Bu millet adamın gözüne aynı bakar, onun çabucak puanını verir. Toplumsal medyada yazıp çiziyorlar evet, bunlar seçimin toplumsal medyada olacağını zannediyor. Halbuki bu milletin ağızsız çoğunluğu atama şayan meseleyi. Sizler de burada inşallah 2023’ün ne vukuf geldiğini bile bile çalışacaksınız. Bu, siyasal tıpkısı iş olmaktan intişar ve bundan sonra tıpkı ülke meselesi haline gelmiştir.” ifadelerini kullandı.

Programının peşi sıra Ünal, Osmaniye Andırınlılar Teavün ve Tesanüt Derneği’ni dahi musahabe etti.

“Politikacı adı altında anti yöntem yapanlar var”

Ünal, Ahmet Şekip Ersoy Ekin Merkezi’nde planlı “Sivil Topluluk Kuruluşları Buluşması”nda yaptığı konuşmada, dünyanın kısık tıpkı global kazançlı daralmadan ve krizden geçtiğini belirtti.

Kovid-19, Afganistan’daki gelişmeler, Rusya-Ukrayna savaşı ve Çin-Tayvan krizine değinen Ünal, “Gelişmeler bize benzeri şeyi kesin kendisine gösteriyor ki biz, Norveç ya üstelik Finlandiya değiliz. Tığ, haddinden fazla print bire bir coğrafyada dinç benzeri kalıcılık ve istiklal mücadelesi veren, bin yıldan beridir birlikte bu topraklarda kök salmış, varlığını, iddiasını, kavgasını sürdüren tıpkısı milletiz.” dedi.

Ünal, “Kuzu postuna bürülü kurtlar”ın ortada dolaştığını tabir ederek, “Siyasi adı altında anti siyaset yapanlar var. Sebep anti politika diyorum? Siyaset nedir? Yöntem, milletin iradesini sandıkta alıp, heybet yönetimine yansıtan ve siyaset üstü konularda de kenetlenen kişidir. Politikacı için yurt bahis konusu olduğunda gerisi teferruattır çünkü biz, bu coğrafyada 1. Acun ve Halas savaşlarında şunu çok açık gördük, eğer tıpkısı vatanınız yoksa tek şeyiniz bulunmayan demektir.” değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye’nin coğrafyasındaki mücadelesinin unutulmaması gerektiğini bel eden Ünal, çıktı aynı araya gelinmesi ve bunların hatırlanması gerektiğini dile getirdi.

DOĞRU Öğür Kol Başkanvekili Ünal, Türkiye’dahi 1960-2002 yıllarında 38 hükümetin değiştiğini anımsatarak, şöyle konuştu:

“Ulus seçmiş, göndermiş Ankara’ya. Darbeyle, muhtırayla, medyayla milletin seçtiği hükümet alaşağı edilmiş. Ki çözecek sorunları? Milletin derdini, sorununu ki çözer? Milletin derdini, sorununu evladı çözer. Demokratlık filhakika halkın temsilcileri aracılığıyla kendisini yönetmesi değil midir? Bu ülkede, Cenabıhak aşkına TBMM’nin duvarında ‘Egemenlik umursamayan koşulsuz milletindir’ yazıyor birlikte 2007-2008’üstelik bu ülkenin başbakanının eşini GATA’evet başörtülü diyerek sokmadılar. Unuttuk mu bunları? Güzeşte benzeri tanesi diyor ki ‘Göreve geldiğimizde tekrar çarkıt günlerde olduğu gibi bu kusurlu uygulamaları tekrar kaldıracağız.’ Bunlara yanlış aplikasyon gözüyle bakıyor. Yani insanların ana hak ve özgürlüklerine kusurlu aplikasyon yerine bakıyor.”

“60-70 yıllık sorunları çözen buyruk, bugünün sorunlarını birlikte çözer”

Türkiye’nin geçmişteki sorunlarını çözdüklerini anlatan Ünal, “Biz zaman 2005’in, 2010’un, 2015’in sorunlarını konuşuyor muyuz? Yararlı. Biz zaman, bugünün sorunlarını konuşuyoruz. 60-70 yıllık sorunları çözen ferman, bugünün sorunlarını de çözer mi? Sakıncasız olun çözer elhamdülillah. Yeter kim inancımızı kaybetmeyelim, oluşturulmak istenen karamsarlığa, umutsuzluğa kapılmayalım.” dedi.

Bugün, iktidara talip olmak isteyenlerin dününe bakılması gerektiğine dikkati calip Ünal, şöyle devam etti:

“Zaman, bakıyorsunuz Alman ve Fransız gazeteleri değme bölüm Türkiye ile ait duyum yapıyor. Türkiye’nin defans sanayisinden ulaşıma, havacılığa varıncaya kadar başarılarından bahsediliyor. Olur bunların, bu ülkenin başarısıyla tek mutlu olduklarını gördünüz mü? 1957’dahi yeniden çarpış girişimi var. TBMM’birlikte çarpış girişimini araştırı komisyonu müesses. Darbe girişiminin arkasında o dönme gene CHP var. O dönem İsmet İnönü, TBMM’ye, çarpış tetkiki komisyonuna çağrılmış. Orada ‘Sizi ego bile kurtaramam’ demiş. Adnan Menderes radyo konuşmasında ‘Bunların, bu ülkenin hangi muvaffakiyetine mutlu olduğunu gördünüz’ diyor. Bunların yapılan icraatlardan hangisini takdir ettiğini gördünüz? Tek öz değişmemiş. O dönem birlikte öyleydiler, bugün de böyleler.”

“Libya’üstelik Hafter’i, Suriye’de Esed’i desteklerler”

YANLIŞSIZ Öğür’li Ünal, ulus olmanın, üzüntüde ve sevinçte bir ve bu arada olma anlamına geldiğini belirterek, şunları dile getirdi:

“Bu devlet evcil araba yapar, yapmaya kalkışır ‘yapamazsınız’, fabrikanın temelini atarsınız ‘kuramazsınız’, fabrikayı yaparsınız ‘üretemezsiniz’, üretirsiniz ‘satamazsınız’, satarsınız ‘bu yerel değil kim’ derler. gaz bulursunuz, ona üstelik sevinmezler. Terörle mücadelede başarıya ulaşırsınız, bahtiyar olmazlar. 30 yıldan beri Karabağ’de Minsk Üçlüsü’nün çözemediği ahi Azerbaycan’ın engelleme altındaki topraklarını, Karabağ’ı Türkiye özgürleştirdi. Bunlar mutlu oldular mı? Olmadılar. Libya’birlikte Hafter’i, Suriye’birlikte Esed’i desteklerler. Şark Akdeniz’bile Yunan tezlerini savunurlar. Allah aşkına tıpkı posta üstelik şu milletle beraber sevinin, şu milletle birlikte üzülün üstelik biz birlikte ‘biz aynı ve beraberiz’ diyelim.”

Türkiye’nin, dünya genelindeki Kovid-19 kaynaklı sıkıntılardan zait ayrışarak çıkacağını söyleyen Ünal, “Türkiye akse çözücü, çözüm kapasitesi erdemli bir ülke adına geleceğin yükselen ve parlayan yıldızı. Hububat krizinde Türkiye adeta kilitleri açtı ve balaban tıpkısı azık krizini önledi. Sevindiler mi? Müfit. 59 devlet Türkiye’yi, Recep Tayyip Erdoğan’ı alkışladı. ABD’de Pentagon’un çarkıt müsteşarı ‘Recep Tayyip Erdoğan Nobel Barış Ödülü’hangi namzet gösterilmelidir’ dedi amma bunlar sevinmedi. Bunların bu ülkeyi tebcil etmek, büyütmek gibi ayrımsız amaçları cins mi?” ifadelerini kullandı.

“Türkiye’nin önü son etap vazıh”

Ateş Parçası Ünal, ülkenin savunma sanayisindeki gelişimine değinerek, “Bugün Türkiye hamdolsun, savunma sanayisinde yüzde 20 yerlilik oranını yüzde 80’lere çıkardı. Esbak, Fransız ve Alman basını ‘Savunma sanayisinde çıktı kendisine yeten ayrımsız Türkiye var’ dedi. 2012’de Amerika’dan silahlı insansız albeni ara bulucu istedik, vermediler. Bütün bunları yaptık. 20 senede bunları yapanlar, Tanrı’ın izniyle önümüzdeki 20 senede neleri yapar?” dedi.

Türkiye’nin önünün açık olduğunu vurgulayan Ünal, şunları kaydetti:

“Deneyimiyle, birikimiyle, potansiyeliyle talimli adam kaynağıyla imdi Türkiye’nin önü son adım berrak. Türkiye bulunduğu bekçi itibarıyla teminde, tedarik zincirinde, lojistikte, üretimde, istihdamda, ihracatta, büyümede, şu anda rekorlar üstüne rekorlar kırıyor. Sıkıntılarımız, sorunlarımız var evet ama şunu unutmayın. Bu ülke o büyüklüğünde balaban sorunları ve sıkıntıları çözdü ki… Tığ iktidara geldiğimizde heybet topladığı seçme 100 liralık verginin 86 lirasını faize veriyordu. Biz zaman bunu, yüzdelik 12’ye indirdik. Oran bütçesinin yüzdelik 44’ü faize gidiyordu. Hamdolsun bu sorunlar çözüldü. Türkiye ağır anlamda rastgele alanda eke mesafeler bitirme etti. İnşallah bundan ahir süreçte önümüz daha vazıh. Kâfi kim kendimize, ülkemize güvenelim. Kuzu postu giymiş çakalları, kurtları bol tanıyalım.”

Ünal, toplantının ardından Hakkari’nin Şemdinli ilçesindeki asıl bölgesinde silah kazası sonucu şehit olan Piyon Kontratlı Asker Atakan Çakırdoğan üzere ailesinin evinin önüne kurulan taziyet çadırını konuşma etti, şehidin annesi İlknur ve babası Ulu Çakırdoğan’a başsağlığı diledi.

Ziyaretlerinde Ünal’a, YANLIŞSIZ Fırka Osmaniye milletvekilleri İsmail Kaya ve Derviş Durmuşoğlu ile YANLIŞSIZ Tümen Osmaniye İl Başkanı Seydi Gülsoy birlikte eşlik etti.Share: